• Ebru Ağva
  • Gördes, Manisa
  • Firma: Ağva Çiftliği, Meslek: Ekonomist
  • En Uzun Koşum: 21km
  • İlgilendiğim Sporlar: Koşu, Yoga
  • Favori Parkurlarım:
  • Profil Sayfamı Paylaş:
    http://ipk.adimadim.org/profil/IPK13179

Hakkımda

İstanbul’da 1973 yılında başladığım hayat yolculuğumda çocukluğumdan itibaren her zaman birkaç işi eş zamanlı yapmayı öğrenerek ilerledim. Çocuklukta okul-spor-iş sonrasında da iş-spor birlikte bir çizgide devam ettim. 16 yaşında başladığı dergicilik ile iş hayatıyla tanıştım. Özel Ortadoğu Koleji’ni bitirdikten sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans ve yüksek lisansımı gerçekleştirdim. Ekonomi mezunu olan bir Ekonomist olarak kurumsal hayatıma Finansbank’ta ‘ürün ve marka yöneticisi ‘ olarak başladım, her zaman çalışmaktan keyif aldığımı söylediğim bu şirkette yaklaşık 9 yılımı devirdikten sonra, finans sektöründen ayrıldım. Pazarlamanın başka bir kanalı olan mobil pazarlama konusunda sektörün ilk mobil pazarlama ajansında profesyonel yaşamıma devam etmiştir. Ve daha sonra global sigorta şirketi ERGO Türkiye’ye kurumsal pazarlama müdürü olarak geçiş yaptım.
Kurumsal hayatın dinamikleri ile hızla devam eden yaşam içerisinde bir gün hayatın ‘dur’ demesi ile ‘yoga’daki aklın sakinliği’ ile ‘bu hızın aynı hızda ama yavaşlatılarak’ da yaşanabileceği gerçeği ile tanıştım. Ve işte kariyer yapmanın dışında hayatımda daha anlamlı işler yapmam gerektiğine karar verdiğim zaman’dı. 2010 Mart ayında 37 yaşında ‘yoga’ ile karşılaşınca her günümün yoga ile geçmesi için sadece ‘yoga yapmanın’ değil, aynı zamanda bu bilgiyi aktarmanın da değerini anladım. Yoga ile tanıştığım zaman spor’a gerçekten geri dönüşe başladığım zaman oldu. İstanbul Yoga Merkezi’nde yoga yapmaya devam ederken yoga eğitmeni olmaya karar vererek; Kasım 2012’de Hindistan’daki Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi ‘Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı’na (YICC) başlayıp Haziran 2013’de yoga eğitmenliğine ilk adımı attım. Aynı zamanda, Amerika’daki Yoga Bharati kuruluşundan Yoga Alliance onaylı RYS 200 saat temel hocalık eğitim sertifikasını (TTC) aldım. Ardından da, Ekim 2013’de Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi ‘Hamile Yogası Eğitmenlik Sertifika Programını’ tamamladım. 2015 yılında Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi’ne giderek burada da felsefe ve yoga derslerine devam ettim.
Yoga yapmaya devam ederken; 2010 yılı Aralık ayında Elmor A.Ş.’de E.C.A. ve SEREL markalarının reklam ve halkla ilişkiler yöneticisi olarak çalışmaya başladım.
Haziran 2013’den itibaren yaklaşık 3 yıl boyunca İstanbul Yoga Merkezi’nde yoga eğitmenliği ve kurumsal hayattaki görevimi birlikte gerçekleştirdim.
2014 yılında Yoga ile birlikte çocukluk sporum olan koşu’ya geri döndüm, ve functional training antrenmanları ile koşulara başladım, ve mümkün oldukça farklı etkinliklere katıldım.
Ve çalıştığım bu şirkette 2016 Şubat ayında kurumsal hayatıma son vererek eşim ve ailemiz ile 2012 yılında kurmuş olduğumuz çiftliğimizde ‘Ağva Çiftliği’nde (Manisa Gördes’te) kurumsal iş hayatımız boyunca hayalimiz olan doğal hayatta üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. (o sebeple artık Manisa’dayız) Şimdi artık yoga ve antrenmanlar hayatımın bir parçası, ‘yoga eğitmeni bir koşucu’ olmaktan mutluluk duyuyorum. Ve mümkün olduğu sürece de her koşumda bir ‘farkındalık yaratmak’ adına bir sosyal sorumluluk projesine sizler ile destek vermek istiyorum.
2015 Şubat ayında Adım Adım ile tanıştım ve başıma gelen hayattaki en şeylerden biri:) hayatın gerçek anlamını anlamak için de herkesin tanışmasını dilerim:)