• Yardım Projem: Antalya-2017-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 7
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 340 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC17626
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC17626

340 /3.200 TL

Kampanya Hedefim

119.500 /120.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Gelecek nesiller kendini ifade edebilsin, şiddete karşı durabilsin, eleştirsin, sorgulasın, hayal kurabilsin, yaratsın... İşte bunları yapabilmesi için de okuması, okudukça öğrenmesi ve öğrendikçe 'birey olması', 'umut olması' için koşuyorum.
Okuyan bir Gelecek, Adımlarımız ile Gelsin, diye koşuyorum.
AÇEV'in verdiği bu eğitimlere katıldım, bizzat gördüm, kitap okurken, eğitmenlerini dinlerken nasıl sevgi dolu ve tertemiz olduklarını gördüm. Ne okunursa, ne çizilirse hep akıllarında kalanın 'sevgi'ye dair olduğunu gördüm. Bu eğitimler ile çocukların birey olmasına nasıl katkı sağlanabildiğini gördüm. Üstelik de eğitimleri alanlar çocuklar olsa da aslında ailelerin de dolaylı olarak eğitim aldıklarını daha çok anladım.
'Umut' olalım, diye koşuyorum.

AÇEV

"Okuyan Bir Gelecek" programı sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.

555 çocuk için uygulanacak 6 haftalık okuma programı, 10 okulda kurulacak kütüphaneler ve ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandıracak seminer/eğitimlerin maliyeti çocuk başına 180 TL'dir.

Eğer Ebru Ağva isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)