• Yardım Projem: İstanbul-2016-ALİKEV-Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 179
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 12.575 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9587
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9587

12.575 /15.000 TL

Kampanya Hedefim

524.941 /500.000 TL

ALİKEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

2 sene önce Ali İsmail’in adını yaşatmak, hayallerini gerçekleştirmek için ailesi olarak Ali İsmail Korkmaz Vakfı –ALİKEV’i kurduk.

Çıkış noktası Ali’nin yaşam şekli olan bu vakıfla Ali’nin düşlerini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz; gençlerin toplumsal fayda sağlayan etkinliklerde yer alarak daha önyargısız, daha çatışmasız, daha eşitlikçi bireyler haline gelmelerini amaçlıyoruz.

Ali İsmail yaşasaydı öğretmen olacaktı ve kendisi gibi aydınlık, çağdaş, sosyal sorumluluk bilinci olan gençler eğitecekti... Oldurmadılar!...

Yarım kalan hayallerini gerçekleştirmenin bir adımı olarak bu sene 40 üniversite, 12 lise olmak üzere toplam 52 öğrenciye burs vermeye başladık. Üniversite öğrencilerine 220 TL, Lise öğrencilerine 100 TL, bir eğitim-öğretim yılında 10 Ay burs vereceğiz. Yani burs fonuna yıllık 100.000 TL, 4 yıllık 400.000 TL bütçe ayırdık, gelen desteklerle burs verdiğimiz öğrenci sayısını arttıracak, daha çok gence umut olacağız..

13 Kasım 2016 günü İstanbul Maratonunda, Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu’na destek için koşacağım, adımlarıma anlam katacağım. Hedefim 6 öğrencinin 1 yıllık bursunu karşılamak, Ali İsmail'in yarım kalan eğitimine ithafen bir gencin eğitimini tamamlamasına destek olmak...
Koşumu desteklersen beni çok mutlu edersin.

Şunu da belirtmek isterim ki bağışın alt ya da üst limiti yok Dilersen bir öğrencinin 1 yıllık burs bedeli olan 2.500 TL, istersen de 10 TL ile kampanyama destek olabilirsin.

Destek olan herkese şimdiden teşekkürler :)

ALİKEV

Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu, üniversite öğrencilerinin eğitim hayatına maddi kaynak sunmanın yanı sıra onların sosyal ve kültürel olarak da gelişimlerine destek olmayı amaçlamaktadır.

1 Öğrencinin 1  yıllık burs bedeli 2.500 TL'dir.

Eğer Gürkan Korkmaz isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)