• Yardım Projem: İstanbul-2016-Hayata Destek-Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 10
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 750 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9461
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9461

750 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

81.134 /75.000 TL

Hayata Destek Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ülkemde çocuklar eşit haklara sahip olsun, çocukluklarını yaşasın, elleri kalem tutsun istiyorum, istiyorum ki gelecekte daha bilinçli, daha eşitlikçi, daha huzurlu bir topluma uyanabilelim... Şuan çocuk işçiliğinin en zor şartlarında varolmaya çalışan bu çocuklara ve ailelerine dokunalım, olması gerekeni hepberaber anlatalım, anlatanlara hepberaber destek olalım...

Hayata Destek Derneği

Türkiye’de mevsimlik gezici tarımda çalışan 400 binden fazla çocuk var. Bu çocuklar, haftanın yedi günü, günde 11 saate varan rutinlerle çalışıyor, fiziksel ve psikolojik gelişimleri, eğitimleri bu iş yükü altında telafi edilemez yaralar alıyor. Bu iş Çocuk Oyuncağı Değil Kampanyası mevsimlik tarımda çalışan çocukların tarla değil okul yollarını adımlamaları, hakları olan koşullarda yaşayabilmelerini amaçlıyor. Bize katılın, çocuk işçilerin hayatlarına siz de destek olun! Mevsimlik tarımda çalışan çocukların çocuk olabilmeleri için birlikte koşalım. Çünkü Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil!

Bir çocuğun çadır evinde ihtiyaç duyduğu hijyen malzemelerini, okulda kullanabileceği kırtasiye ürünlerini, hayallerini zenginleştireceği, becerilerini artıracak eğitici materyalleri içeren hijyen ve eğitim setinin maliyeti 250 TL'dir.
 

Eğer Didem Aydoğan Çağlar isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)