• Yardım Projem: İstanbul M-2021-YÖRET Vakfı-Barışçıl Adımlar Şiddetsiz Toplum
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 24
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 106.429 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC77285
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC77285

106.429 /105.000 TL

Kampanya Hedefim

177.999 /200.000 TL

YÖRET Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhabalar,

Ben bu sene İstanbul Maratonu’nda YÖRET Vakfı için koşuyorum! Hedefim, toplayacağım bağışlar ile vakfın çalışmalarına katkı sağlayarak şiddetsiz bir toplum yaratılmasına yardımcı olmak.

YÖRET, sadece gönüllü desteklerle, canla başla çocuk haklarını savunan ve çocuğa yönelik şiddetin önlenmesine katkı sunmak için çalışan, zaman zaman çalışmalarına gönüllü destek verme imkanına sahip olduğum kıymetli bir Vakıf.

YÖRET Vakfı, yaklaşık 50 senedir ruh sağlığı alanında uzman kişilerle birlikte, risk altındaki gruplarda barışçıl iletişimin yaygınlaşması için çalışıyor. Okullara giderek "çocuklara" çocuk haklarını anlatıyor; akranlar arası barışçıl iletişimin yaygınlaşması için sanat atölyeleri düzenliyor. Tüm bunları yaparken ebeveynlerle bir araya geliyor; şiddeti, şiddetin türlerini konuşarak farkındalık yaratıyor.

YÖRET Vakfı'nın gerçekleştireceği atölyelerde, çocuklarla birlikte çocuk haklarını konuşabilmesi ve akranlar arası zorbalığı önleyebilmesi; kadınlarla birlikte şiddeti konuşarak farkındalık yaratabilmesi ve destek mekanizmalarını paylaşabilmeleri için desteğinize ihtiyaç var!

Kampanyama yapacağınız bağışlarla 1 çocuk veya ebeveynin ev içi şiddet konusunda farkındalık kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Sizleri kampanyamda bağışçı olarak beni, dolayısıyla YÖRET Vakfı’nı destelemeye davet ediyorum!

YÖRET

Projemiz ile, ev içi şiddete karşı çocukları ve kadınları güçlendirmeyi; çocuklar, ebeveynler ve bakım verenlere yönelik düzenleyeceğimiz atölyelerle, şiddet konusunda farkındalığı artırarak şiddetsiz iletişimin yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

265 TL'lik bağış ile 1 çocuk veya ebeveynin ev içi şiddet konusunda farkındalık kazanması sağlanacak

Eğer cansu ece isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)