• Yardım Projem: İstanbul M-2021-YÖRET Vakfı-Barışçıl Adımlar Şiddetsiz Toplum
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 26
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 7.415 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC76228
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC76228

7.415 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

177.999 /200.000 TL

YÖRET Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,

Ben Alp Ozocak Bu sene maratonda adımlarımı, çocuğa ve kadına yönelik şiddetin son bulduğu, şiddetsiz bir toplum için atıyorum!

YÖRET Vakfı Şiddetsiz Toplum projesine kaynak yaratmak amacıyla , yaklaşık 50 senedir ruh sağlığı alanında uzman kişilerle birlikte, risk altındaki gruplarda barışçıl iletişimin yaygınlaşması için çalışıyor. Okullara giderek "çocuklara" çocuk haklarını anlatıyor; akranlar arası barışçıl iletişimin yaygınlaşması için sanat atölyeleri düzenliyor. Tüm bunları yaparken ebeveynlerle bir araya geliyor; şiddeti, şiddetin türlerini konuşarak farkındalık yaratıyor.

YÖRET Vakfı'nın gerçekleştireceği atölyelerde, çocuklarla birlikte çocuk haklarını konuşabilmesi ve akranlar arası zorbalığı önleyebilmesi; kadınlarla birlikte şiddeti konuşarak farkındalık yaratabilmesi ve destek mekanizmalarını paylaşabilmeleri için desteğinize ihtiyaç var!

Kampanyama yapacağınız bağışlarla 1 çocuk veya ebeveynin ev içi şiddet konusunda farkındalık kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Sizce birlikte kaç çocuğun ve annenin yuzunu guldurebiliriz? :)

Haydi ertelemeyin, üşenmeyin hemen simdi bagisinizi yapın!

YÖRET

Projemiz ile, ev içi şiddete karşı çocukları ve kadınları güçlendirmeyi; çocuklar, ebeveynler ve bakım verenlere yönelik düzenleyeceğimiz atölyelerle, şiddet konusunda farkındalığı artırarak şiddetsiz iletişimin yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

265 TL'lik bağış ile 1 çocuk veya ebeveynin ev içi şiddet konusunda farkındalık kazanması sağlanacak

Eğer Alp Ozocak isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)