Kampanyamın Etkisi
3 öğrenci

  • Yardım Projem: İstanbul M-2021-ÇYDD-Bir Işık da Siz Yakın!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 28
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 9.620 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ÇYDD GM
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC75838
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC75838

9.620 /9.600 TL

Kampanya Hedefim

852.345 /850.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

ÇYDD’de gönüllü olarak geçirdiğim 27 yıl hayatımda çok güzel değişimler sağladı. Öncelikle kendimi yakından görme, tanıma fırsatı buldum. Yeni yeteneklerimi keşfettim. Çocuklara, gençlere kadınlara öğretirken aslında kendim öğreniyordum. ‘Yaşam kendini bileni eğitir, bilmeyeni de öğütür’ derler, bu kıyıma uğramadım.
Umutlarım vardı, daha iyi bir ülke istiyordum. Bu şartları ne ben hak ediyordum ne de gençlerin bu şartlarda yaşamasını kabul edemiyordum. Bir şeyler yapmam gerekir düşüncesi ile dernek çalışmalarıma başladım. Yaşam adına güzel şeyler umut ediyorsak, bunu başkalarından beklemeden kendimiz yapmalıyız.
‘Sen yapmazsan kim yapacak? Şimdi değilse ne zaman? ‘ soruları yetersiz ya da yorgun hissettiğim zaman kendi kendime sorduğum ve beni ayağa kaldıran sorular oldu. Karşılıksız olarak insanlara bir şeyler verebilmeyi başardım.
Bu kampanyaya gençlerin üniversite eğitim hayatlarını biraz olsun kolaylaştırmak, yanlarında olduğumuzu göstermek, onları ekonomik olarak desteklemek için katılıyorum.
Geçtiğimiz günlerde bir öğrencimiz ’Hayallerimde ilerlememi daha kolay hale getiren ÇYDD’ye teşekkür ederim’ dedi.
Onların eğitim hayallerini destekleyelim, hayatlarını kolaylaştıralım. Umutları bitmesin, bilsinler binlerce sevenleri ve duyanları olduğunu. İnanın bilsinler.
Bu iletiyi dostlarınıza da gönderirseniz seviniriz... Dijital dünyada herkesin oturduğu yerden bile yapacağı çok şey olduğuna inanıyoruz.
ÇYDD çatısı altında, küçük dokunuşların nice yaşamları değiştirebildiğini yaşayarak gördük. Binlerce gencin başarısını izledik, gurur duyduk.
Bu duyguyu herkesin tatması ve yaşam güzel diyebilmesi ümidi ile üniversiteli gençlerimiz için desteklerinizi bekliyoruz... Sevgiyle kalın, ‘Bir ışık’da siz yakın.’

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak “Bir Işık da Siz Yakın!” üniversite burs projemizle, eğitimdeki fırsat eşitsizliği nedeniyle eğitimlerini devam ettirmekte zorlanan üniversite öğrencilerine -ağırlıklı genç kız öğrenciler olmak üzere burs desteği sağlıyoruz.

Bir üniversite öğrencimizin bir yıllık burs bedeli 3.200 TL'dir.

Eğer Serpil Gür isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)