Kampanyamın Etkisi
1 çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul M-2021-YÖRET Vakfı-Barışçıl Adımlar Şiddetsiz Toplum
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 1
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 30 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Serüven Psikoloji (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC74020
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC74020

30 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

177.999 /200.000 TL

YÖRET Toplumsal Gelişim ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,
Ben Ahsen. Bir psikolog olarak şiddetin insan yaşamında bıraktığı derin izlere yakından tanık olmaktayım. Yıllardır barışçıl yaşam ve şiddetsiz toplum konusunda çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla onlarca çalışmada yer almaktayım. Bu yıl ise adımlarımı YÖRET Vakfı ile atıyorum!

Şiddetsiz Toplum projesine kaynak yaratmak amacıyla harekete geçen YÖRET Vakfı, yaklaşık 50 senedir ruh sağlığı alanında uzman kişilerle birlikte, risk altındaki gruplarda barışçıl iletişimin yaygınlaşması için çalışıyor. Okullara giderek "çocuklara" çocuk haklarını anlatıyor; akranlar arası barışçıl iletişimin yaygınlaşması için sanat atölyeleri düzenliyor. Tüm bunları yaparken ebeveynlerle bir araya geliyor; şiddeti, şiddetin türlerini konuşarak farkındalık yaratıyor.
YÖRET Vakfı'nın gerçekleştireceği atölyelerde, çocuklarla birlikte çocuk haklarını konuşabilmesi ve akranlar arası zorbalığı önleyebilmesi; kadınlarla birlikte şiddeti konuşarak farkındalık yaratabilmesi ve destek mekanizmalarını paylaşabilmeleri için desteğinize ihtiyaç var!

Kampanyama yapacağınız bağışlarla 1 çocuk veya ebeveynin ev içi şiddet konusunda farkındalık kazanmasını sağlayabilirsiniz.

YÖRET Vakfı her 265 TL'lik bağış ile 1 çocuk veya ebeveynin ev içi şiddet konusunda farkındalık sağlamaktadır. Bağışlarınızın takibi ise şeffaf bir şekilde sağlanmaktadır.

Şiddetsiz bir toplum için bir adım da sen atmaya ne dersin?

YÖRET Toplumsal Gelişim ve Eğitim Vakfı

Projemiz ile, ev içi şiddete karşı çocukları ve kadınları güçlendirmeyi; çocuklar, ebeveynler ve bakım verenlere yönelik düzenleyeceğimiz atölyelerle, şiddet konusunda farkındalığı artırarak şiddetsiz iletişimin yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

265 TL'lik bağış ile 1 çocuk veya ebeveynin ev içi şiddet konusunda farkındalık kazanması sağlanacak

Eğer Ahsen Bahadır isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)