• Yardım Projem: İstanbul M-2021-ÇYDD-Bir Işık da Siz Yakın!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 26
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.755 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: KARADENİZ HOLDİNG (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC73696
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC73696

2.755 /3.200 TL

Kampanya Hedefim

852.345 /850.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Çocuk Hakları Bildirimine göre her birey 18 yaşına kadar “çocuk” olarak kabul edilmekte ve her çocuğum eğitim hakkı bulunmaktadır.
Ülkemizde okula başlama yaşının 5-6 ve ilköğretim ve lise eğitiminin de 12 yıl olduğunu göz önünde bulundurursak, üniversiteye başlayacak olan gençlerimizin, çocukluktan yetişkinliğe geçiş döneminde pek çok nedenlerle eğitimlerini yarıda bırakmak durumunda kaldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.
Bu nedenle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, “Bir Işık da Siz Yakın!” üniversite burs projesi kapsamında, eğitimdeki fırsat eşitsizliği nedeniyle eğitimlerini devam ettirmekte zorlanan üniversite öğrencilerine -ağırlıklı genç kız öğrenciler olmak üzere- burs imkanı sağlamaktadır.
Kız çocuklarının okullaşmasına katkıda bulunmak ve eğitimde eşitlik sağlamak için verilecek bursta benim de desteğim olması adına 15 km boyunca adımlarımı atacağım.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak “Bir Işık da Siz Yakın!” üniversite burs projemizle, eğitimdeki fırsat eşitsizliği nedeniyle eğitimlerini devam ettirmekte zorlanan üniversite öğrencilerine -ağırlıklı genç kız öğrenciler olmak üzere burs desteği sağlıyoruz.

Bir üniversite öğrencimizin bir yıllık burs bedeli 3.200 TL'dir.

Eğer Göknur Nogratlı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)