• Yardım Projem: İstanbul YM-2020-ÇYDD-Bir Işık Da Siz Yakın
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 52
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 8.112 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Arçelik (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC62016
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC62016

8.112 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

176.486 /200.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhabalar,
Ben koşuyorum çünkü çevremde gördüklerime duyarsız kalamıyorum. İçimden sürekli bir adım atmak en azından sürece dahil olmak geliyor. Belki büyük bir soruna çözüm olamıyorum veya çok küçük bir pay sahibi oluyorum ama elimden gelen her şeyle o sürecin bir parçası olmaya çalışıyorum. Ben bu sebeple koşuyorum ve bu sefer de adımlarımı çağdaş yaşam için atıyorum.
Ülkemizde üniversite öğrencisi milyonlarca insan olduğunu biliyorsunuz. Ben de o milyonlarca insandan biriyim. İstanbulda öğrenim hayatımı sürdürüyorum. Ben bu öğrenciler arasında şanslı olanlardanım. Ben hem üniversiteyi kazanırken hem de üniversitede okurken her türlü desteğe sahiptim. Maddi manevi ihtiyacım olan her şey elimin altındaydı. Tek yapmam gereken çalışmaktı. Ama herkes benim kadar şanslı değil.
Biliyorum ki bu ülkede gerekli maddiyata sahip olmadığı için hayallerindeki okulu bırakmak zorunda kalan binlerce öğrenci var. Belki yüzlercesi binbir zorlukla kazandığı üniversite hayatını desteksiz kaldığı için bırakmak zorunda kalıyor. İşte ben de bu kampanyamda onlara destek olmak, onlara ışık olmak istiyorum.
Ama bunu tek başıma yapamam. Sizlerin desteğine ihtiyacım var. Bunun için birlikte olmamız ve hep beraber çalışmamız gerekiyor. Gelin elimizi taşın altına koyalım ve o öğrencilere beraber ışık olalım.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

ÇYDD olarak “Bir Işık Da Siz Yakın” üniversite burs projemizle, fırsat eşitsizliği nedeniyle okuyamayan üniversite öğrencilerine burs desteği sağlıyoruz.

Bir öğrencimizin yıllık eğitim gideri 2.750 TL'dir.

Eğer Ege Akertek isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)