• Yardım Projem: İstanbul–2019-Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)-Bir Işık Yakın
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 51
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 5.105 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: MEDTRONIC (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC55658
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC55658

5.105 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

936.997 /1.000.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Kız çocuklarının okullaşmasına katkıda bulunmak ve eğitimde eşitlik sağlamak için İstanbul Maratonu’nda koşuyorum. Çünkü çok iyi biliyorum ki bizleri büyüten annelerimiz de bir zamanlar kız çocuklarıydı ve kimisi eğitim imkanına erişebilmek için sayısız engelle karşılaştı ve büyük çaba verdi, kimisi buna rağmen bile bu imkanlara erişemedi. Birçoğumuza temel yaşam eğitimi veren, insanlara ve doğaya nasıl yaklaşmamız gerektiğini öğreten kişilerin kadınlarımızın eğitimi bir toplumun candamarını oluşturur. Bir toplumda ne kadar eğitimli kadın varsa o toplumun medeniyet ve refah seviyesi o denli yüksek olur. Bu sebeple Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin oluşturduğu Bir Işık da Sen Yak Projesine bağışlarınızı bekliyorum. Hep birlikte daha aydınlık bir gelecek için bir ışık da siz yakın. ;)

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Evrensel; insan haklarına saygılı; demokratik, laik bir toplum ve sosyal hukuk devleti düzeninin gerçekleştirilmesi toplumda çevre sorunlarına duyarlılığın arttırılması öncelik taşır. Kız çocuklarının okullaşmasına katkıda bulunmak ve eğitimde eşitlik sağlamak için burs veriyoruz

1 üniversite öğrencinin bir yıllık eğitim giderinin karşılanması için 2500 TL gerekmektedir.

Eğer Yaşar Mehmet Baykal isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)