• Yardım Projem: İstanbul-2019-Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği-Bir Işık Yakın
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 28
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.260 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım İstanbul
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC47462
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC47462

3.260 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

936.997 /1.000.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Evet, işte yine son bahar geldi. Yılın en sevdiğim zamanları bunlar; hava sıcaklıkları insanı ne bunaltacak kadar sıcak ne de üşütecek seviyelerde soğuk. Parklarda bahçelerde ağaçlar sararmış yapraklarını döküyor, güneş erken de olsa akşamları bir renk çümbüşü içerisinde batıyor, Monet’in tablolarının içerisinde yaşıyormuşuz hissi yaratıyor sonbahar.

Ve son baharın bir diğer güzelliği ise, ben her son bahar iyilik peşinde koşarım.

2016 - 2017 yıllarında gönüllülerden oluşan Adım Adım grubunda Down Sendromu Derneği’ne bağış toplamak için koştum ve bu koşularda siz sevgili dostların desteğiyle 5.585 TL’lik bağış topladık. 2018 senesinde bu kez Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin “Anadolu’da Bir Kızım Var” kampanyası için koşarak 4.135 TL’lik bağış tutarıyla 3 kardelenin bir senelik eğitim bursunu hep birlikte topladık.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 21 şubat 1989 tarihinde Türkan Saylan Hoca’nın önderliğinde kuruldu ve aileleri tarafından küçük yaşta evlenmeye zorlanan, tarlada bahçede çalışmaya zorlanan, maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamayacak olan yaklaşık 80.000’e yakın kız öğrenciye verdikleri eğitim burslarıyla eğitime yönlendirip, yitip gitmeye mahkum olacak kızları hayata kazandırdılar.

Siz dostlardan bugüne kadar aldığım destek ve teşvikle 3 Kasım tarihinde koşulacak olan İstanbul Maratonun’da Çağdaş Yaşamı Derneği’nin “Bir Işık Yakın” projesi için koşmaya karar verdim. ÇYDD’nin kuruluşundan kısa bir süre sonra bir grup tıp fakültesi öğrencisiyle başlayan üniversite bursları kısa zamanda çoğalarak “Bir Işık Yakın” adıyla büyük projeye dönüşmüş. 1995 yılında 500 üniversite öğrencisine verilen burslarla başlayan projede bugüne kadar 36.005 üniversite öğrencisi ÇYDD burslarıyla eğitimini tamamlamış.

Derneğin bir ay sürecek kampanyadaki hedefi 1.000.000 TL bağış toplamak, benim kişisel hedefim ise iki üniversite öğrencisinin bir yıllık eğitim bursu olan 5.000 TL’yi bağış olarak toplayabilmek.

İki üniversite öğrencisinin eğitim bursuna destek olup, bu ülkenin karanlıklarını aydınlatacak ışıkları yakmaya destek olmak ister miniz ?

Sonsuz sevgilerimle

Altuğ Narin

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Evrensel; insan haklarına saygılı; demokratik, laik bir toplum ve sosyal hukuk devleti düzeninin gerçekleştirilmesi toplumda çevre sorunlarına duyarlılığın arttırılması öncelik taşır. Kız çocuklarının okullaşmasına katkıda bulunmak ve eğitimde eşitlik sağlamak için burs veriyoruz

1 üniversite öğrencinin bir yıllık eğitim giderinin karşılanması için 2500 TL gerekmektedir.

Eğer Altuğ Narin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)