Kampanyamın Etkisi
3 kız öğrenci

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-ÇYDD-Anadolu'da Bir Kızım Var
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 17
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.720 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC38160
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC38160

3.720 /3.600 TL

Kampanya Hedefim

388.178 /400.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

İyiye, güzele ve doğruya giden yolda ilk adımı atıp değişimi başlatmak, ümidi ekmek, umut olmak bizim elimizde. Hayat hiçbir canlıya eşit şartlar sunmuyor; fakat bizlere her alanda var olan uçurumlara köprüler örmek, karanlıkta bir mum yakıp elden ele dolaştırmak adına sayısız fırsatlar veriyor. Kadınların sesinin duyulamadığı ülkemizde sorun kızlarımızın duvarlar arkasında hapsedilip içlerindeki gücü keşfetmelerine izin verilmemesinde başlıyor. Ben İstanbul Maraton'unda Anadolu'daki kız çocuklarımızın eğitim haklarına ulaşabilmelerine, hayallerine bir adım atabilmelerine ve ışıklarıyla çevrelerini aydınlatabilmelerine vesile olmak adına koşuyorum. Sizler de bu yolda bana ve küçük arkadaşlarımıza destek olursanız bizleri çok mutlu edersiniz. Çok teşekkür ederiz.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

"Anadolu'da Bir Kızım Var" Anadolu'daki genç kızlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, birer çocuk gelin değil donanımlı birer genç kadın olmaları için tasarlanan burs projesidir. Proje sayesinde bugüne kadar 73914 kız öğrencimiz liseye devam edebildi; çoğu da doktor oldu, öğretmen oldu.

Bir kız öğrencinin 1 yıllık burs tutarı 1,200 TL'dir.

Eğer Erzen Erez isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)