• Yardım Projem: İstanbul-2018-ÇYDD-Anadolu'da Bir Kızım Var
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 20
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.002 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: BORUSAN , BORUSAN
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC37499
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC37499

3.002 /2.750 TL

Kampanya Hedefim

388.178 /400.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili Arkadaslarim,

Bu yıl, şirketteki gönüllü arkadaşlarım ile Kars’ın Paslı köyünde bir kütüphane kurmak için gittiğimizde, Sedanur ile tanıştık. 9 yaşındaki Sedanur, okuyup hemşire olmak istiyor ve okulda bir kütüphane kurulması onu bu hayaline biraz daha yaklaştırıyordu. Belki de bu yüzden bizleri büyük bir sevinçle ve sevgiyle karşılamıştı. Elinde “okumak özgürlüktür” yazısı ile poz vermesinden birkaç ay sonra ne yazık ki Sedanur’un kaybolduğu haberini aldık. Günler süren haber alamama durumu sonrasında ise maalesef hayatını kaybettiğini öğrendik. Sedanur’un kaybı ve hikayesi hepimizi çok derinden etkiledi. O artık hayallerine ulaşamayacak olsa da, ülkemizde okuma hayali ile yaşayan, imkanları olmadığı için okuyamayan çok sayıda kız çocuğuna destek olmak mümkün.

Bu sebeple, bu yıl İstanbul Maratonunda Sedanur için koşuyor, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Anadolu'da Bir Kızım Var projesini destekliyorum. Koşumu bağışlarınla desteklersen beni çok mutlu edersin.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

"Anadolu'da Bir Kızım Var" Anadolu'daki genç kızlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, birer çocuk gelin değil donanımlı birer genç kadın olmaları için tasarlanan burs projesidir. Proje sayesinde bugüne kadar 73914 kız öğrencimiz liseye devam edebildi; çoğu da doktor oldu, öğretmen oldu.

Bir kız öğrencinin 1 yıllık burs tutarı 1,200 TL'dir.

Eğer AHMET KULLUK isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)