• Yardım Projem: İstanbul-2018-ÇYDD-Anadolu'da Bir Kızım Var
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 27
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.870 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: FibaRunners , FİBA
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC35940
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC35940

3.870 /4.800 TL

Kampanya Hedefim

388.178 /400.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bu yıl İstanbul Maratonunda adımlarımı senin kadar, benim kadar şanslı olmayan kızlar için atıyor olacağım. Ekonomik zorluklar, ilk planda “kız” çocuklarının okuldan uzaklaştırılmasına neden oluyor. Ülkemizde okulu terk eden kız çocukların oranı erkek çocuklara göre çok daha yüksek. Anadolu’da maddi imkânsızlıklarla boğuşan birçok aile kız çocuklarını okutamıyor, Kız çocukları okula gitmek yerine evde kardeşlerine bakıyor, temizlik yapıyor, evin geçimine katkı sağlayabileceği işlerde çalıştırılıyor veya çocuk yaşta evlendiriyor.

Bizler kadar şanslı olmayan Anadolu’daki pırıl pırıl genç kızlar için fırsat eşitliği yaratmak, çocuk gelin olmalarının önüne geçmek, kendi ayaklarının üzerinde duran meslek sahibi yetişkinler olabilmeleri için desteğiniz çok önemli. Yapacağınız her katkı birleşerek daha çok kızımızın eğitimine imkân sağlayacak.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

"Anadolu'da Bir Kızım Var" Anadolu'daki genç kızlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, birer çocuk gelin değil donanımlı birer genç kadın olmaları için tasarlanan burs projesidir. Proje sayesinde bugüne kadar 73914 kız öğrencimiz liseye devam edebildi; çoğu da doktor oldu, öğretmen oldu.

Bir kız öğrencinin 1 yıllık burs tutarı 1,200 TL'dir.

Eğer Selen Köseoğlu isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)