• Yardım Projem: İstanbul-2018-Buldan Vakfı-Kızımız Okuyacak
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 30
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.435 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: MAÇKA ÇAYLAKLAR
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC33632
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC33632

3.435 /3.750 TL

Kampanya Hedefim

119.465 /130.000 TL

Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Londra’da güneşli ama soğuk bir gün. 29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı. City of London’da yer alan görkemli gökdelenin on birinci katı. Bir İngiliz derneğinin düzenlediği ödül töreni. Dernek üyesi olan İngiliz hukukçular, 2018 yılında sigorta hukuku alanında yazılan en iyi kitabı seçmişler. Kitabın yazarı, genç bir Türk bilim kadını. Alkışlar ve övgüler arasında, yazdığı kitap için verilen ödülü kabul ediyor. “Adım Adım çatısındaki üçüncü yılımda hangi amaç ve dernek için koşsam” diye düşünürken, ödül töreni sonrasında kararımı verdim: Kız öğrencilerin eğitimine destek olan bir vakıf için koşacağım.

Buldan Vakfı, 2015 yılında Buldan/Denizli’de kurulmuş ve eğitimde fırsat eşitliğine yönelik adımlar atan bir vakıf. "Kızımız Okuyacak "projesi ile üniversite eğitimi almak isteyen ama maddi sorunlar yaşayan kırsaldaki kız öğrencilere burs sağlıyor. Erkek çocuklara kızlardan daha fazla olanak sağlandığı hepimizin bildiği bir gerçek. Buldan Vakfı, bu dezavantajı ortadan kaldırmayı hedefliyor. Vakıf ile ilgili ayrıntılı bilgiye https://www.buldanvakfi.org/ sayfasından erişebilirsiniz.

Her bir öğrencimiz 9 ay boyunca aylık 250 TL, toplamda 2.250 TL burs alacak. Kampanyadaki hedefimiz 57 öğrencinin bir yıllık bursunu karşılamak üzere 130.000 TL toplamak.

Yılın bu döneminde arkadaşlarınızdan benzer mesajlar alıyorsunuzdur. Bağış koşusu, özellikle birkaç yıldır giderek önem ve görünürlük kazanıyor. Benim de parçası olmaktan mutluluk duyduğum Adım Adım sayesinde vakıflar yeni kaynaklara kavuşuyorlar. Adım Adım bünyesinde yer alıp bağış toplayabilmek için bazı şartlara (örneğin şeffaflık) uyum sağlamak zorundalar. Buldan Vakfı, bu kıstasları sağlıyor. Vakfın ayrıntılı faaliyet ve denetim raporunu https://www.buldanvakfi.org/raporlar/ sayfasında bulabilirsiniz. Yapacağınız bağışın gerekli yere gideceğine emin olabilirsiniz.

Kız çocuklarımızın eğitimini desteklemek için bağış yapmak isterseniz bu bağlantıya tıklamanız yeterli olacak: https://bagis.adimadim.org?ccid=CC33632 Kredi kartı veya banka havalesiyle bağış yapabilirsiniz.

Havale için ihtiyacınız olacak bilgileri paylaşıyorum.
Alıcı adı Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı
Banka Adı Garanti Bankası A.Ş.
Şubesi Buldan Şubesi
Şube kodu 1438
Hesap numarası 6299222
IBAN TR640006200143800006299222
Açıklama CC33632 (Koşu numaram)

Sadece benim vasıtamla değil Adım Adım’daki diğer arkadaşlarım vasıtasıyla bağış yaparken içinizin rahat olması hepimiz için önemli, ufak bir hatırlatma: Adım Adım bağış kabul etmez, bağış temsilcisi ya da aracı bir kurum değil. Bağışın tamamı seçilen sivil toplum kuruluşunun (benim durumunda Buldan Vakfı) hesabına gidiyor ve onun tarafından tahsil ediliyor.

Sizlerin desteğiyle daha fazla kız öğrenciye üniversite eğitimi sağlayalım. Ödüle layık bilim kadınlarımızın sayısını çoğalması için adım atalım.

Sevgiler

Onur

Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı

Vakıf "Kızımız Okuyacak "projesi ile kız öğrencilere üniversite için burs sağlamaktadır. Buldan Vakfı,kadınların eğitimine katkıda bulunmanın, kadının toplumsal anlamda rol ve statü olarak doğru yerde olmasına ve ülkenin bir bütün olarak kalkınmasında önemli bir etkiye sahip olduğuna inanmaktadır.

 1 öğrencinin bir öğrenim yılı (9 ay) için aylık bursu 250 TL., yıllık burs bedeli 2.250 Tl.'dir.

Eğer Onur Şar isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)