Kampanyamın Etkisi
1 kız öğrenci

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-ÇYDD-Anadolu'da Bir Kızım Var
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 8
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.070 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ÇYDD Ankara Şubesi
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC32569
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC32569

1.070 /2.400 TL

Kampanya Hedefim

388.178 /400.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

“Uygarlığın, gelişmişliğin en önemli ölçütlerinden biri, kadın erkek bütün yurttaşların eşit biçimde eğitim hakkını kullanmasıdır. OECD ülkeleri arasında okulu terk oranının en yüksek olduğu ülke Türkiye’dir. Okulu terk, kız çocuklarında erkek çocuklara oranla daha yüksektir. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak kız çocuklarımızın eğitim hakkını kullanabilmesine özel bir önem veriyoruz. Bugüne kadar 73 914 kız öğrencimizi, liseye devam edebilmesi için burs vererek destekledik. Pek çoğu üniversite sınavını kazandı; doktor oldu, öğretmen oldu, mühendis oldu… Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne sağlanacak her 1200 TL’lik destek, bir kız çocuğunun bir yıl daha eğitimine devam etme fırsatı elde etmesi demektir.”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

"Anadolu'da Bir Kızım Var" Anadolu'daki genç kızlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, birer çocuk gelin değil donanımlı birer genç kadın olmaları için tasarlanan burs projesidir. Proje sayesinde bugüne kadar 73914 kız öğrencimiz liseye devam edebildi; çoğu da doktor oldu, öğretmen oldu.

Bir kız öğrencinin 1 yıllık burs tutarı 1,200 TL'dir.

Eğer Funda ORUÇ KOÇYİĞİT isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)