Kampanyamın Etkisi
5 kız öğrenci

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-ÇYDD-Anadolu'da Bir Kızım Var
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 6
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 6.225 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ÇYDD Ankara Şubesi
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC32360
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC32360

6.225 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

388.178 /400.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

KIZLARIMIZ ÇOCUK GELİN OLMASIN. KIZLARIMIZ OKUSUNLAR.

21.YY da olmamıza rağmen, hala ülkemizin bir çok bölgesinde kız çocuklarının büyük bir kısmı okutulmak yerine çocuk yaşta gelin ediliyor. Bunun ana sebebi eğitimsizlik, öne sürülen sebeplerden biri de ekonomik yetersizlikler. Çocukların yetişmesinde ana etken anne olduğu için, öncelikle annelerin eğitimli olması elzem bence ve eğitimli annelerin olabilmesinin yolu da kız çocuklarının okumasından geçiyor. İleride toplum yaşamında hem sosyal, hem ekonomik alanda yer alabilmeleri, hem de iyi bir ebeveyn olabilmeleri için öncelikle kız çocukları okumalı diyoruz. Bunun için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin(ÇYDD) Anadolu'da okuyamayan kız çocuklarına fırsat eşitliği sağlamak için başlattığı Anadolu'da Bir Kızım Var(ABKV) projesine destek olmak için ben de varım diyorum ve 40.İstanbul Maratonu'nda bu amaç için koşuyorum. Ve ben koşarken sizler de yapacağınız bağışlarla beni ve dolayısıyla okuyamayan kız çocuklarımızı desteklerseniz aydınlık yarınlara hep birlikte katkı sağlamış oluruz. Ne dersiniz?

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

"Anadolu'da Bir Kızım Var" Anadolu'daki genç kızlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, birer çocuk gelin değil donanımlı birer genç kadın olmaları için tasarlanan burs projesidir. Proje sayesinde bugüne kadar 73914 kız öğrencimiz liseye devam edebildi; çoğu da doktor oldu, öğretmen oldu.

Bir kız öğrencinin 1 yıllık burs tutarı 1,200 TL'dir.

Eğer Azmi Kişnişci isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)