Kampanyamın Etkisi
1 kız öğrenci

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-ÇYDD-Anadolu'da Bir Kızım Var
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 3
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 150 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ÇYDD Ankara Şubesi
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC32315
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC32315

150 /12.000 TL

Kampanya Hedefim

388.178 /400.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Anadolu'da Bir Kızım Var (ABKV) Projesi ile sosyoekonomik koşulları uygun olmayan ailelerin öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması, kızlarımızın meslek sahibi, ufku açık "çağdaş birey"ler haline gelmelerini amaçlıyoruz.
Kız çocuklarının İlköğretim düzeyinde yüzde yüz okullaşması, okulu terk etme oranlarının düşürülmesi, orta öğretim düzeyinde ve mesleki eğitimdeki oranlarının arttırılması, toplumda kız çocuklarının eğitiminin önemi konusunda farkındalık yaratılması için koşuyorum. Siz de bu amaçlarımız gerçekleşmesi için bizlere destek olmak istemez misiniz?

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

"Anadolu'da Bir Kızım Var" Anadolu'daki genç kızlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, birer çocuk gelin değil donanımlı birer genç kadın olmaları için tasarlanan burs projesidir. Proje sayesinde bugüne kadar 73914 kız öğrencimiz liseye devam edebildi; çoğu da doktor oldu, öğretmen oldu.

Bir kız öğrencinin 1 yıllık burs tutarı 1,200 TL'dir.

Eğer Eren Yurtseven isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)