• Yardım Projem: İstanbul-2018-ÇYDD-Anadolu'da Bir Kızım Var
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 79
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 8.750 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ZER KOŞU KULÜBÜ
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC32062
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC32062

8.750 /10.000 TL

Kampanya Hedefim

388.178 /400.000 TL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili dostlarım;

Koşmaya 3 sene önce başladım. Şimdiye kadar 10,15, 21 K mesafelerinde hepsi birbirinden keyifli, her birinin bende ayrı hikâyesi olan yarış deneyimlerim oldu. Halen haftanın 4-5 günü spor yapıyor ve koşuda kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Koşmak benim için; sağlık, mutluluk, irademi test etme, tam “bittim” dediğim anda içimdeki güce inanıp devam ederek hedefe ulaşabilme ve bunların sonucunda da büyük bir coşku hissi…

2016’dan beri de Adım Adım platformunda başlattığım yardımseverlik kampanyalarımla adımlarımdaki coşkuyu sosyal faydaya dönüştürüyorum. Bu kampanyalara destek olan dost ve yakınlarımla birlikte birçok gencimize umut olduk.

Daha iyisini isteyen herkesin dünyayı değiştirebileceğine inanıyorum. Bu inançla, 11 Kasım 2018’de yapılacak 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda adımlarımı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) “Anadolu’da Bir Kızım Var” projesi yararına atacağım.

Ülkemizde ilk ve orta öğretim çağında olan ve fırsat eşitsizliği nedeniyle okula gidemeyen 2 milyona yakın kız çocuğumuz var.

ÇYDD "Anadolu'da Bir Kızım Var" projesi Anadolu'daki genç kızlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak birer çocuk gelin değil, donanımlı birer genç kadın olmalarını hedefleyen bir burs projesi.

Siz de kampanyama bağışta bulunarak kızlarımıza umut dolu yarınlar sunmak ve eğitim hayallerini gerçekleştirmek için burs olanağı yaratılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kızlarımız hayallerini gerçekleştirmek için bu adımı bizden bekliyor.

Yaptığım yardımseverlik kampanyalarına destekleriyle karşılık veren herkese çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Aylin Özbey

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

"Anadolu'da Bir Kızım Var" Anadolu'daki genç kızlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, birer çocuk gelin değil donanımlı birer genç kadın olmaları için tasarlanan burs projesidir. Proje sayesinde bugüne kadar 73914 kız öğrencimiz liseye devam edebildi; çoğu da doktor oldu, öğretmen oldu.

Bir kız öğrencinin 1 yıllık burs tutarı 1,200 TL'dir.

Eğer Aylin Özbey isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)