• Yardım Projem: Antalya-2017-ALİKEV-Gençler İsterse Düşler Gelecek Olur
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 83
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 8.911 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ALİKEV
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC16784
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC16784

8.911 /15.000 TL

Kampanya Hedefim

55.805 /100.000 TL

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ben neden mi koşuyorum? ALİKEV için... ALİKEV, Ali İsmail Korkmaz adına, o'nun hayallerini yaşatmak, gerçekleştirmek adına kurduğumuz vakıf...
Bizler, o'nun ailesi olarak o'nun kısacık yaşamında gerçekleştirmeye çalıştığı hayallerinin, düşlerinin peşine düşmek için bu vakfı kurduk.
Ali İsmail kısacık yaşamında o kadar çok şey yaptı ki... Küçüktü ama bir sürü çocuğa kitap okuttu; aralarından en iyi özet çıkarana hediyeler aldı. Köy okullarına kitap götürdü. Hep derdi ki, "Köyde okuyan çocuklar ne kadar eğitim alabiliyorlar ki? Onlara kitap götürmeliyim." Engellilere çuvallarca şişe kapağı topladı. Defalarca huzur evine gitti...
Biz çocuklarımızı sevgiyle iyilikle büyüttük. İşte benim Ali İsmail'im bu kadar sevgiyle, insanlıkla dolu bir çocuktu. Şimdi ben o'nun düşlerini gerçeğe dönüştürmek için, vakfımızı yaşatmak, onlarca çocuğa, gence imkanlar yaratmak için koşuyorum ve sizlerin de bağış katkılarıyla kampanya hedeflerimizi gerçekleştirip amacımıza ulaşacağımıza inanıyorum. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı

"Gençler İsterse Düşler Gerçek Olur" ALİKEV, Ali İsmail'in 17 yaşında başlattığı "Toplum için Gençlik" hareketinin mirasıyla gençlerin toplumsal fayda yaratan etkinliklerde yer almasını destekliyor. Ekim 2016'da başlatılan Düş Elçileri programıyla, gençler kendi toplumsal fayda yaratan projelerini üretmek için eğitimler alıyor, projeleri hazırlıyor ve projelerde gönüllü olarak yer alıyorlar. Proje ile Düş Elçisi gençlerin üreteceği projeler için eğitim ve finansal destek sağlanacaktır. Her Düş Elçisi projesi ise en az 4 kişi tarafından sürdürülecektir.

Düş Elçileri Programı ile gençler, kendi toplumsal fayda yaratan projelerini hayata geçirmekte, projeleri için eğitim ve maddi destek almaktadırlar. Proje başına genel maliyet 2.500 TL'dir.

Eğer Emel Korkmaz isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)