• Yardım Projem: İstanbul-2016-Hayata Destek-Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 34
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.750 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC13044
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC13044

1.750 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

81.134 /75.000 TL

Hayata Destek Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ben mevsimlik tarımda çalışan çocukların seslerini duyurabilmek adına koşmaya karar verdim! Koşuyorum çünkü; sadece şikayet etmiyorum değiştirmeye çalışıyorum, adımlarımla çevremdekileri harekete geçirmeye çalışıyorum, farkındalık yaratıyorum. Bazı şeyleri daha ileriye taşımak, daha güzel hale getirmek istiyorum. Koşuyorum çünkü; "Elimizi uzattığımız çocuklar, hayatı gelecekte daha da seveceğimiz bir hale getirecekler" buna inanıyorum.

Hayata Destek Derneği

Türkiye’de mevsimlik gezici tarımda çalışan 400 binden fazla çocuk var. Bu çocuklar, haftanın yedi günü, günde 11 saate varan rutinlerle çalışıyor, fiziksel ve psikolojik gelişimleri, eğitimleri bu iş yükü altında telafi edilemez yaralar alıyor. Bu iş Çocuk Oyuncağı Değil Kampanyası mevsimlik tarımda çalışan çocukların tarla değil okul yollarını adımlamaları, hakları olan koşullarda yaşayabilmelerini amaçlıyor. Bize katılın, çocuk işçilerin hayatlarına siz de destek olun! Mevsimlik tarımda çalışan çocukların çocuk olabilmeleri için birlikte koşalım. Çünkü Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil!

Bir çocuğun çadır evinde ihtiyaç duyduğu hijyen malzemelerini, okulda kullanabileceği kırtasiye ürünlerini, hayallerini zenginleştireceği, becerilerini artıracak eğitici materyalleri içeren hijyen ve eğitim setinin maliyeti 250 TL'dir.
 

Eğer Aytaç Gültekin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)