• Yardım Projem: İstanbul-2016-Doğa-Şah Kartallar için Koş!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 26
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.312 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AKSİGORTA A.Ş.
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9973
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9973

1.312 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

43.417 /90.000 TL

Doğa Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Yıllardır yol koşucusuyken Ultra ve Triatlon yarışlarıyla Dağlarda , Ormanlarda, patikalarda koşmaya ve Denizlerde yüzmeye başladım.
Zaten doğadaki canlılarla ilgili yaşam alanları sınırlanmasın nesli tükenmesin diye kaygı taşıyordum. Doğada yaptığım sporlar sonrası doğadaki canlılara daha farklı gözle bakmaya bu da onlara olan hassasiyetimi arttırdı. Dağlar, Ormanlar, Denizler ... Burada yaşayan canlılara her zaman yaşam haklarına saygı göstermişimdir. Bir de gökyüzünde uçan kuşlar var ki, bana özgürlük , bağımsızlık duygularını çağrıştırır. Kartal'ın yeri tabi ki hep ayrı hem çoçukluğumdan beri dinlediğim hikaye ve efsaneler hem de Beşiktaşlı olmam buna etken sanırım. Doğa derneği 'Şah Kartallarının nesli tehdit altında, onlar için koşar mısın' teklifi geldiğinde hiç tereddüt etmeden 'evet ' dedim. Benim koşabimem onların uçmasına bağlı olduğuna tüm kalbimle inanıyorum. Koşarken Doğadan aldığım enerjiyi yine doğa için harcamaya karar verdim. Şah kartallarının yaşamasının verdiği enerjiyle bitiş çizgisine biraz daha yaklaşacağıma inanıyorum.
Ben maraton koşarak, inandığım siz ailem, siz akrabalarım, siz arkadaşlarım, yani hepiniz kampanyama destek vereceğinizi umarak bu yola çıkıyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.
Desteklerinizle Şah kartalı yavrularını kanatlandırıp uçurabiliriz.
Doğa size müteşekkir kalacaktır.

Doğa Derneği

Şah kartalın nesli dünya ölçeğinde tehlikede. Her yıl Anadolu ve Trakya’da en az 100 noktada şah kartal yavruları doğuyor. Yuvaların yıkılması, ağaçların kesilmesi, elektrik çarpması yüzünden kartallar ölüyor. Doğa Derneği, şah kartallar için yapay yuva yapıyor ve yuvaların bulunduğu bölgedeki yöre halkıyla çalışıyor. Sen koş, kartallar uçsun. Adımların kanat olsun.

Bir şah kartal yavrusunun uçana kadar güvenliğinin sağlanması için yapılan harcama yaklaşık 300 TL'dir. Bu çalışmalar durum tespiti, yıkılmaz yapay yuva yapımı, tehdit analizi, arazi sahipleri ve bölge halkıyla doğrudan koruma çalışmalarıdır.

Eğer Metin Özvarna isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)