• Yardım Projem: İstanbul-2016-TAD-500 Alzheimer Hastasının Elini Tutmak İster misin?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 56
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.990 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Bilgi University Running Crew
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9601
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9601

3.990 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

161.365 /150.000 TL

Türkiye Alzheimer Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Anneannem benim rol modelimdi: kız çocuklarının okullaşmasının çok düşük olduğu bir dönemde üniversiteyi bitirmiş, yüksek lisans yapmış ve ileri yaşlara kadar Adana'daki eczanesinde çalışarak, başta biz torunları olmak üzere, pek çok kadına ilham vermişti. Alzheimer hastalığını onunla tanıdım. Önce televizyonda gördüğü insanları ve paraları karıştırmaya başladı anneannem. Hastalık ilerledikçe sevdiği müzikleri, yıllarını geçirdiği eczanesini, bizleri, kim olduğunu, son evrede ise, yemeyi, içmeyi unuttu. Onun anısına Türkiye Alzheimer Derneği için, Alzheimer hastalarının ve ailelerinin yaşam kalitesinin artması için koşacağım.

Türkiye Alzheimer Derneği

Alzheimer Hastalığının son evresinde, hastalar konuşma, ihtiyaçlarını ifade etme, yutma, hareket etme yeteneklerini yitirir. Tamamen yatağa bağımlı hale gelir. Bu nedenle de hastaya sürekli bakım vermek, yaşam kalitesini ve onurunu korumak, yakını için de giderek zorlaşır. Bu projede amacımız yatağa bağımlı Alzheimer hastalarının evlerine ücretsiz eğitimli hemşire ziyaretleri sağlamaktır.

Bir hastaya bir hemşire ziyareti bedeli 100 TL'dir.

Eğer Itır Erhart isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)