• Yardım Projem: İstanbul-2016-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 22
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 4.840 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: FİBA PERAKENDE , FİBA
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9463
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9463

4.840 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

166.127 /250.000 TL

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ülkemizin umudu eğitimde,eğitim de okumakla başlıyor.Bu yaşınıza kadar kaç kitap okudunuz sorusuna cevap veren insanların,bu soruya cevap verdikleri zamanki yaşları kadar kitap okumadıkları bir ülkede yaşıyoruz.İyilik peşinde koşmak için bir birinden güzel projeler arasından Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek projesine destek olmak istedim.Siz değerli dostlarımında bu projeye verecekleri destekle birlikte 2016 İstanbul Maratonunda zorlu 42km yi daha rahat aşacak ve bir birinden güzel çocuklarımıza okuma alışkanlığını ve sevgisini kazandıracağız.
Şimdi böyle güzel bir projeye destek vermek için koşulmazmı?Koşulur hemde seve seve işte bunun için koşuyorum ve koşmaya da devam edeceğim.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

"Okuyan Bir Gelecek" programı sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.

1.400 çocuk için uygulanacak 6 haftalık okuma programı, 25 okulda kurulacak kütüphaneler ve ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandıracak seminer/eğitimlerin maliyeti çocuk başına 180 TL'dir.

Eğer Şahin Hasbal isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)