• Yardım Projem: Bozcaada-2016-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 15
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 4.120 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Çaylaklar
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9359
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9359

4.120 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

11.420 /25.000 TL

Koruncuk Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Eveet, yine bir yardımseverlik koşusunda, 14 Mayıs 2016 günü Bozcaada yarı maratonu ve 10 K koşusunda 10 K koşacağım!
İlk uzun mesafe koşumu İstanbul Maratonunda “Koruncuklar” için “Adım Adım” ile “İyilik peşinde” 10 K (kilometre) koşarak gerçekleştirmiş ve sizin sayenizde çok güzel bir yardımseverlik koşusu yapmıştım.
Bozcaada koşusu Kasım’dan itibaren dördüncü 10K koşum ve ikinci yardımseverlik koşum olacak. Yine Koruncuk’lar için koşacağım. Koruncuk vakfı korunmaya muhtaç çocukların bir aile ortamında büyümesini sağlayan bir vakıf. Ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bir de iyi haber var, Koruncuklar Bolluca’da olan ilk çocuk köyünde yaşamaktaydılar, artık ikinci bir çocuk köyü de Urla’da inşa ediliyor. Sizin gibi bağışçılar sayesinde çocuk köylerinin sayısı giderek artacak 

Koruncuk Vakfı

Türkiye’de binlerce çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 12.667 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Gulum Altaca isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)