• Yardım Projem: Antalya-2016-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 0
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 0 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Koruncuk Kahramanları , Eczacıbaşı
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9233
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9233

0 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

305.436 /306.771 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

KORUNCUK KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLAR ve SANAT İÇİN KOŞUYORUM ! ADIMLARIMI KORUNCUKLAR İÇİN VE MUTLUKEKLER MİLLİ ŞEF ECE AKYILDIZ ADINA SANAT İÇİN ATIYORUM !
Anne-Baba sevgisi dünyanın en güzel sevgisidir ve dünyadaki bütün çocuklara ve insanlara, hayvanlara, ağaçlara, çiçeklere, doğaya ve uzaya mutluluk için her an ve her saniye gereken EN KUTSAL bağdır aile sevgisi. Anne-baba-kardeş sevgisi yani aile sevgisi bizi vareden, hayata hazırlayan bağdır. Ailesiz bir çocuk hayata yarım başlar. İşte Koruncuk'lar ne yazık ki türlü sebeplerle yaşama eksik başlayan çocuklarımızdır. Beni adımlarım için, Koruncukların bu eksik yönü etkiledi. O'nları anlatan , sosyal yaşamlarını mutluluğa dönüştüren en kutsal bağlarını bizler onlara hep birlikte elele sevgi yumağı olalım diye Koruncuk'lar için koşuyorum ! Aile sevgisinin o güçlü bağını dünya ile elele tüm insanlığa seslenmek için, anne sevgisi, baba sevgisi, kardeş sevgisini, ŞEKER SANAT sevgisiyle yoğurarak KORUNCUKLAR adına destek için koşuyorum !

Koruncuklar mahkeme kararıyla yaşama tersden başlayan çocukların devlet tarafından korunmaya alındıkları sıcak bir yuvaya kavuşturuldukları, gerçek sevgiye muhtaç, gerçek anne ve baba hasretiyle minik kalpleri tutuşan çocuklarımızın güzel köyü BOLLUCA ÇOCUK KÖYÜ'dür.

Bolluca Çocuk Köyünde, 12 evden oluşan dünyanın en anlamlı koruma altında yaşayan dünya güzeli çocuklarımız bu köyde koruyucu ev anneleriyle mutlu bir yaşam sürerek hayata hazırlanıyorlar. Koruncuk'ları ziyaretimde onların sevgi dolu bakışlarında kocaman yaşam sevgileri beni etkilediği için, onlara el vermek, Şeker Sanatını Koruncuklara öğretmek, minik elleriyle tasarlayacakları eserlerini www.sekersanatmuzesi.com' a taşıyarak sanatı hayallarle büyütmek için koşuyorum Koruncuk'lar için ! Ve Mill Şef " Ece Akyıldız " dünyanın en tatlı sanatını 29 Nisan 2016 tarihinde KORUNCUKLAR'LA ŞEKER SANAT WORKSHOP'larımızda öğreteceği için, MUTLUKEKLER adına SANAT için koşuyorum ! Koruncuklar'ın minik elleriyle ANNELER GÜNÜ teması ile tasarlayacakları hayallerine ait eserlerini KORUNCUK BOLLUCA ÇOCUK KÖYÜ ŞEKER SANAT OKUL MÜZESİ oluşumu için koşuyorum ! Ve Koruncuk'lara destek için tüm dünyanın elele O'nlar için tutuşmasını ve desteklemesini ümid ediyorum !
Sevgilerimle
Nermin Vanessa Akyıldız
İletişim : mutlukekler@gmail.com

SEN DE KORUNCUKLARA " EL VER, HAYATA TUTUNSUNLAR ! " KORUNCUK yazarak 8071'e SMS gönderin, Koruncuk'lara her ay 10 TL. destek olun ! www.koruncuk.org , http://www.facebook.com/mutlu.kekler.86 , http://www.instagram.com/mutlukekler

Koruncuk

Türkiye’de binlerce çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 12.667 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer nermin vanessa AKYILDIZ isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)