• Yardım Projem: Antalya-2016-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 178
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 29.800 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: NUROL HOLDİNG A.Ş.
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9055
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9055

29.800 /25.000 TL

Kampanya Hedefim

225.067 /225.813 TL

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,

6 Mart 2016, Pazar günü, 8 yıldır iyilik peşinde koşan ADIM ADIM Oluşumu’nun (www.adimadim.org) bir üyesi olarak, RunAnatolia Uluslararası Antalya Maratonu’nda, 3. kez 10 km koşacağım.

Koşumu, bu yıl da Türkiye Omurilik Felçliler Derneği'nin (TOFD – www.tofd.org.tr) "Yol Arkadaşım Olur musun?" Kampanyası için bağış toplamak amacıyla yapacağım.

Bu 3. yardım koşum olacak. Bu zamana kadar bana destek veren 161 bağışçım sayesinde 33.385 TL toplayarak, tam 14 adet akülü tekerlekli sandalye alınmasını sağladık.

Bu sonuçlar beni 2014'ün "21.", 2015'in ise "26." en iyi koşucusu yaptı. Ayrıca bağışçı sayısı 100'ü geçen koşucular arasına girdim. Ancak ben sadece "koştum"; bu başarıların asıl sahibi mesajımı alıp harekete geçerek bağış yapan bağışçılarım, yani sizlersiniz. Bu nedenle çok teşekkür ederim.

ADIM ADIM Türkiye’ye “yardımseverlik koşusu” kavramını ilk getiren ve 2008'den bu yana bunu sürdüren bir sivil toplum hareketidir. Adım Adım'ın 10.000 koşucu bugüne kadar sekiz sivil toplum kuruluşu için 90.000 bağışçıdan 11 milyon 700 bin TL bağış toplamış ve 60.000 kişinin hayatlarını değiştirmişlerdir.

Bu yıl da amacım çeşitli sebeplerle yürüyemeyen, koşamayan ve maddi imkânı kısıtlı olan arkadaşlarımıza tanesi 3,250 TL olan akülü sandalyelerden alarak onların da harekete geçebilmesine, hayata aktif olarak katılabilmelerine yardımcı olmak ve bağışçı sayımı 150'ye çıkarmak olacak.

ADIM ADIM’ın en önemli hedefi bağışçı sayısını arttırmaktır, çünkü artan bağışçı sayısı toplum olarak sahip olduğumuz “farkındalık” düzeyi hakkında önemli bilgi vermektedir. Bir kez farkında olursanız, artık hiç bir şey eskisi gibi olmaz.

Eğer siz de destek olmak istiyorsanız, sizlerden ricam şimdi sadece bir kaç dakikanızı ayırarak, aşağıdaki linkler vasıtasıyla gönlünüzden geçen miktarda bir bağışta bulunmanızdır.

Online bağışı seçtiğiniz anda işler süper kolay olacak. EFT/Havale seçerseniz, o zaman lütfen dekontun “açıklama” kısmına koşucu kodum olan CC9055'i yazın. Bu şekilde bağış takibi daha kolay olmakta, kaç sandalye alındığı daha kolay izlenebilmekte, daha önemlisi Adım Adım’ın bağış toplama konusundaki en önemli prensibi olan “ŞEFFAFLIK” sağlanabilmektedir. Ayrıca bankaya gönderdiğiniz dekont kopyasını bana e-posta ile iletirseniz, ben de kolayca takip edebilirim.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer Başak Çankayalı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)