• Yardım Projem: Antalya-2016-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 34
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 4.370 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9045
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9045

4.370 /3.500 TL

Kampanya Hedefim

86.450 /87.372 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

0-8 yaş arası " Çocuğa Yönelik Aile İçi Şiddet Araştırması"na göre, Türkiye'de babaların yalnızca %28’i çocukları ile oyun oynuyor, %8’i çocuğuna kitap okuyor ve yine yalnızca %12’si çocuğunun okul hayatı ile ilgileniyor. Ev işlerine yardım eden babaların oranı ise %3’ü geçmiyor. Çocuğu ile kaliteli zaman geçirmeyen, ev içinde sorumluluk almayan babalar, çocuğunun ihtiyaçlarını anlamak, çocuğu ile sağlıklı iletişim kurmak ve gelişimine katkı sağlamakta zorluk çekiyor. Babaların zorluk çekmesi ise çocukların esas zorluğu çekmesine neden oluyor!

6 Mart'ta, beni derinden etkileyen bir kampanya için koşuyorum. AÇEV, 12 hafta boyunca devam eden Baba Destek Programı ile 3-11 yaş arası çocuğu olan babaların, çocuklarının hayatlarındaki önemlerini fark etmelerine destek oluyor. Bu programa katılan babaların ve çocuklarının hayatlarında ciddi değişimler oluyor.

6 Mart'taki koşuda ülkenin bence en temel ve ihmal edilmiş sorunlarından birine beraberce dokunalım ve elimizden geleni yapalım istiyorum.

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Ece Ağabeyoğlu isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)