• Yardım Projem: Antalya-2016-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 7
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 595 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Pfizer Sen Çok Yaşa
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC9033
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC9033

595 /500 TL

Kampanya Hedefim

305.436 /306.771 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Değerli dostlarım,
Dostluğun manası aslında çocuk yaştan öğrendiğimiz kelimelerden. Şimdi şöyle bir geçmişe döndüğümüzde dostluk hikayelerimizi bir bir anlatır ve heyecan içerisinde bir Zaman tüneli yolculuğunda buluveririz kendimizi.
Ne acıdır ki ! değişen hayat koşulları ile bazı dostlukların hayalleri kalıverir belleğimizde.
Neden sizlere bunlardan bahsediyorum!!!
Hayatımızın sabahında, öğlen aralarında, iş çıkışlarında, akşam yemeklerinde, uçuş alanlarında, trafik ışıklarında yahu ne kadar da çok dediğimiz Sokak Çocuklarının hayatlarını değiştirmek için Koruncuk vakfının mücalesine çorbada tuzumuz, sofraya katkımız olsun istedim. Koruncuk vakfı 'EL VER, HAYATA TUTUNSUN' projesi ile sizlerin desteğini bekliyor. Koruncuk çocukların sağlıklı ve güvenli bir hayat sunarak yeni dostluklar silinmeyecek güzel hatırlar hatırlamasını istersen, geleceğimiz için desteğini esirgeme olur mu?

Koruncuk

Türkiye’de binlerce çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 12.667 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Halil Aktan isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)