• Yardım Projem: İstanbul M-2022-TOFD-Yol Arkadaşım Olur Musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 14
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 4.000 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: SHELL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC86487
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC86487

4.000 /4.000 TL

Kampanya Hedefim

1.069.343 /1.062.500 TL

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Selamlar

Sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer almaktan çok keyif alırım hep, genelde kadın veya çocuk odaklı projelere dahil olurum haliyle bu sene yeniden İstanbul Maratonuna kayıt oldum. Bu sefer yalnız da koşmuyorum üstelik, şirketimin koşu takımı ile beraberim. Bu sene Shell Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile koşuyor. Haliyle yepyeni bir alan oldu benim için. Daha evvel farkındalığımın çok olmadığı bir alandı belki de .

Maratona katılıp kampanyamı TOFD ile açınca biraz araştırmak istedim. Nedir hayatta kaçırdığımız, farkına varmadığımız, görmediğimiz, duymadığımız o hikayeler? Kimselerin en derinden etkilendiği ama bizim ruhumuzun bile duymadığı. Biraz araştırınca kendime sordum, neden kıymetini bilmeyiz ki elimizdekinin? Belki de sahip olduğumuz en önemli kaynak bedenimiz, sağlığımız... Biz en önemli kaynağımızın değerini bilmezken o kaynaktan yoksun kimseleri neden anlamıyoruz? Neden çare olmuyoruz? Damdan düşenin halinden anlamak için damdan atlamak mı gerekir?

İşte tam da bu yüzden yazıyorum sizlere. Umut olmak, çare olmak çok kolay. Bu bazen bir mavi plastik kapakta, bazen bir bağışta... Bir günde her şey değişmese bile bu amaçla yapılan her destek tek başına bir mihenk taşı. Sizleri adım adım üzerinden açılmış kampanyama destek olmaya, omurilik felçli kimselere çare olmaya, mihenk taşlarıyla yardımlaşma duvarı örmeye davet ediyorum!

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan, hayatını kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu akülü tekerlekli sandalyeye sahip olmasıdır.

Bir akülü tekerlekli sandalye fiyatı 12.500 TL'dir.

Eğer Sümeyra Kaya isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)