• Yardım Projem: İstanbul M-2022-SMADER-SMA Hastalarına Rahat Bir Nefes
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 192
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 40.597 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Vakıfbank (kaptan) , VAKIFBANK (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC84573
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC84573

40.597 /46.000 TL

Kampanya Hedefim

591.151 /620.000 TL

Türkiye SMA Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba arkadaşlar,

Her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Maratonu’nda adımlarımı iyilik peşinde atacak ve çok uzun zaman önce karar vermiş olduğum SMA’lı bebeklerin öksürtme cihazları için 15 km koşumu tamamlayacağım.

Hepimiz her gün çevremizde maalesef SMA hastalığını ve bununla mücadele eden ailelerin kampanyalarını görüyor ve elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Peki, SMA hastalığının ne olduğu konusunda ne biliyoruz? Maalesef çok az şey. SMA, erken bebeklik döneminde başlangıç gösteren, omurilikte yer alan ve kas hücrelerinin işlev görmesini uyaran sinir hücrelerinin kaybına bağlı olarak ölümle sonuçlanan, ilerleyici kas zayıflığına neden olan bir kas rahatsızlığıdır. SMA hastalığına, programlanmamış hücre ölümünün (apoptoz) normal olmayan bir şekilde devam etmesi sebep olmaktadır.

Hastanın yaşına ve seyrine göre değişen 5 tip bulunmaktadır. Tip 1 SMA hastası bebeklerin %68’i ilk 2 yılda ve %82’si ilk 4 yılda hayatlarını kaybetmektedir. İyi bir solunum ve beslenme desteği ile daha uzun yaşamaları ve tedavi görmeleri ise mümkün olmaktadır. Bunun için de hastalar dışardan cihazlara bağlı olarak yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmektedir. Tip 1 bir hasta 6 ayrı cihaza bağlı olarak yaşamını sürmektedir. Bu cihazlardan biri de tanesi 46.000 TL olan öksürtme cihazıdır.

Bu yüzden 6 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan İstanbul Maratonu’nda ben 15 Km boyunca adımlarımı SMA’lı bebeklere sağlanacak olan öksürtme cihazının alınması için SMA Vakfı ile birlikte atacağım. 7 yıldır 8 farklı STK için adımlarımı attım ve birçoğunuzun da içinde olduğu 500+ kişi ile 64.000 TL toplayarak 73 canlının hayatına etki ettik. Bu yıl da bu yardımseverlik kampanyamda az ya da çok demeden destek olmanız için bağış mektubumu paylaşıyorum. Aynı şekilde bu bağış mektubunun yayılmasına da aracılık ederek kampanyanın daha geniş kitlelere ulaşmasına destek olabileceğinizi unutmayın lütfen. Ben son 7 yıldır toplumda gördüğüm sorunlar için şikayet etmek yerine harekete geçmeyi ve çevremi de bu konuda bilgilendirmeyi seçtim. Siz de bağışlarınızla sizlerle paylaştığım STK’lara destek olabilirseniz tüm dünyayı değiştiremesek bile birlikte bir bebeğin hayatında gerçek bir fark yaratabiliriz. Tüm destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

*Yapmış olduğun bağış arada hiçbir aracı olmadan (ben ya da Adım Adım) doğrudan STK’nın proje hesaplarına aktarılmaktadır. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa cevaplamak için her zaman bana ulaşabilirsiniz.
Sevgiler,

Türkiye SMA Vakfı

SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği olarak bu projeyle, akciğer içinde sekresyonu olup, öksürerek çıkarmakta zorlanan SMA hastalarına, rahat nefes alabilmeleri için evlerinde kullanmaları gereken öksürtme cihazı temin etmeyi amaçlıyoruz.

Bir öksürtme cihazı 46.000 ₺

Eğer Tuğçe Buket Aydın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)