• Yardım Projem: Maratonİzmir-2022-Lokman Hekim Sağlık Vakfı-Yetiş Doktor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 52
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 13.800 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC83071
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC83071

13.800 /14.000 TL

Kampanya Hedefim

22.130 /40.500 TL

Lokman Hekim Sağlık Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Geçen hafta amcamı kaybettik. İyi bir baba, iyi bir abi, iyi bir insan, iyi bir Fenerliydi. Allah rahmet eylesin. Bir filmde “yas, sevginin kaçınılmaz bir sonucudur” deniyordu. Daha önce hiç bu şekilde düşünmemiştim. Bu ifade hoşuma gitti. Yas, elbette acı bir süreç ama aslen sevgi’den kaynaklanıyor.

Babam, bir köyde doğuyor. Bir noktadan sonra para kazanmak için büyük şehre gidip hayata atılmaları gerekiyor. Babam okumaya devam etmek istiyor ama şartlar... Amcam, babama “sen okumak istiyorsan ben seni okutacağım” diyor, babam da amcamla birlikte Ankara’ya gidiyor. Babam okumak istiyor, evet, ama abisine yük olmak istemediği için, çok istese bile okula devam edemiyor. Birlikte çalışma hayatına atılıyorlar. Emekliliklerine kadar da farklı iş alanlarında hep birlikte çalışıyorlar. İkisi de istemelerine rağmen okula gidemiyorlar ama kız veya erkek fark etmeden çocuklarının okumasına önem veriyorlar. Toplumdaki değişimin ancak çocukların eğitim almasıyla gerçekleşeceğini biliyorlar çünkü. Çocukları olarak bizler ikisine de minnettarız.

Kovid nedeniyle 2019’dan beri ara verdiğim bağış koşularına, tıp öğrencilerine destek olan Lokman Hekim Sağlık Vakfı adına koşmak üzere bu yıl yeniden başladım. Bu bağış koşusunda, hem amcamı anmak hem de öğrencilerimize destek olmak istiyorum. Vakıf, tıp öğrencilerine maddi destek sağlıyor. Doktorların işinin ne kadar zor olduğunu son 2 yıldır birebir görüyoruz. Bu zorlu sürecin daha başında olan ve bizi sağlığımıza kavuşturmak için bu zorlu sürece atılan genç tıp öğrencilerine sizlerin de desteğini bekliyorum.

Okumak isteyen herkesin, amcamın yaptığı gibi ona destek olacağını söyleyen akrabaları yok maalesef. Sizlerin sayesinde, imkanı olmayan genç öğrencilerimize bir fırsat sunmuş olacağız.

Kredi kartıyla bağış yapabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem.

Para transferi yoluyla bağış yapmak isteyenler için gereken bilgileri ise ekliyorum.

EFT/Havale yaparken açıklama bölümüne CC83071 kodunu yazmanız gerekiyor böylece Lokman Hekim adına bağışta bulunduğunuz anlaşılmış olacak, kayıtlar bu şekilde düzenlenecek.

Banka Adı: DENİZBANK A.Ş.
Şubesi: ÇAYIROVA ŞUBESİ
Şube kodu: 5700
Hesap numarası: 5700-14543944-382
Alıcı adı: LOKMAN HEKİM SAĞLIK VAKFI
IBAN: TR10 0013 4000 0145 4394 4000 33

Lokman Hekim Sağlık Vakfı

1986'dan bugüne kadar ekonomik yoksunluk içerisindeki insanlara sağlık ve eğitim desteği veren vakfımız, bugüne kadar yaklaşık 700.000 hastaya hizmet sundu. Son 8 yıldır etik, dünya ile entegre, başarılı ve “iyi hekimler”in yetişmesi için tıp fakültesi öğrencilerine eğitim bursu sağlıyor.

1 Tıp Fakültesi öğrencinin 1 yıllık burs miktarı 4050 TL'dir

Eğer Onur Şar isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)