• Yardım Projem: Antalya-2016-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 40
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.000 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC8154
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC8154

3.000 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

225.067 /225.813 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Farkına vardım ki mutlu olmanın en önemli yolu şükretmektir. Bugün yürüyebiliyorsam buna şükrediyorum. Bugün koşabiliyorsam buna şükrediyorum.Bu şükretmenin bir yolu da yürüyemeyenlere yardımcı olmak.

2014 Kasım ayında 36. Vodafone Avrasya Maratonu'na katılarak hayatımda ilk kez 10 km koştum/yürüdüm:) Kendime daha iyi davranmam ve daha çok spor yapmam gerektiğini farkettiğim bu etkinlikten sonra artık fırsat buldukça maratonlara katılmayı kendime hedef seçtim. Kendime fayda sağlarken, başkalarını da unutmamam gerektiğini gayet iyi biliyorum.

Bu nedenle bundan sonra katılacağım yarışlarda ADIM ADIM oluşumu (www.adimadim.org) şemsiyesi altında koşarak Türkiye Omurilik Felçliler Derneği'ne (TOFD) yardım etmeye çalışacağım. ADIM ADIM kuruluşundan bu yana 3.500 yardımseverlik koşusu ile 43.000 bağışçıdan 6.100.000 TL bağış toplandı, ve bu sayede 1.200 engellinin ve tabii ailesinin hayatı değişti.

6 Mart Pazar günü ADIM ADIM ve OY VE ÖTESİ ANTALYA grubuna dahil olarak, Antalya'da düzenlenecek Runatolia Maratonu'nda 10 km koşacağım/yürüyeceğim:) Amacım yürüyemeyen, koşamayan ve maddi imkanı kısıtlı olan arkadaşlarımıza tanesi 3,250 TL olan birer akülü sandelye alarak onların da harekete geçebilmesine yardımcı olmak.

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer Burcu Topkaya Şeneren isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)