• Yardım Projem: Antalya-2016-TEGV-Sen Hiç Koşan Ateşböceği Gördün mü?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 191
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 83.625 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TEGV
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC8090
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC8090

83.625 /75.000 TL

Kampanya Hedefim

205.895 /206.549 TL

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ateşböceği nedir?

Ateşböceği, Türkiye Eğitim Gönüllüler Vakfı’nın (TEGV) çocuklar kitaplara ve bilgisayarlara ulaşabilsinler diye özel olarak donattığı eğitim TIR’larının adıdır. Çocuklar, TEGV Ateşböcekleri ile TEGV’in özel eğitim programları ile buluşuyor, TEGV eğitimcileri ve üniversiteli gönüllülerle beraber harikalar yaratıyorlar. Bazen bir köyde, bazen bir ilçede, bir ilkokulun bahçesinde ya da mevsimsel işçilerinin çalıştıkları bölgelerde konuşlanan TEGV Ateşböcekleri’nin işletme masraflarına katkıda bulunmak için harekete geçiyoruz.

Biz, 6 Mart’ta Runatolia kapsamında 10 km yürüyeceğiz. Biz Runtolia’da adımlarımızı 25.000 çocuğa ulaşmak için atarken, siz de lütfen TEGV’e bağış yaparak çocuklarımıza destek olun. Haydi, hep birlikte “Adım Adım” yarınları aydınlatalım! 1 çocuk için 50 .

Suzan & Tayfun BAYAZIT

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

"Sen Hiç Koşan Ateşböceği Gördün mü?" Projesi, 6-14 yaş aralığında ilköğretim çağındaki 25.000 çocuğumuzun, Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerinde faaliyet gösteren 5 adet Gezici Öğrenim Birimi, Ateşböceklerimizin çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

Proje kapsamında bir çocuğumuzun senelik TEGV eğitim gideri 50 TL’dir. Proje Hedefimiz 250.000 TL’dir. 

Eğer Suzan Bayazıt isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)