• Yardım Projem: İstanbul YM-2022-TEMA Vakfı-Ağaç Kardeşliği
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 57
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 7.040 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım İstanbul (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC80540
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC80540

7.040 /7.000 TL

Kampanya Hedefim

52.415 /50.000 TL

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Küresel ısınma ve iklim değişikliği süreci başladı, bunu geri çevirmek güç, ama en azından daha fazla ilerlemesini engellemek bizim elimizde. TEMA vakfı ağaç kardeşliği projesiyle ağaç dikilmesini sağlayarak orman alanları oluşturmalıyız. Ağaçlar atmosferdeki sera gazlarını emdikleri için küresel ısınmanın tehditlerini azaltma konusunda en güçlü yöntemlerden biridir. Bir ağaç yıllık ortalama 22.5 kg. CO2 emerek fotosentez yapmaktadır.
İşte bu nedenle, 27 Mart 2022 günü İstanbul YM-2022-TEMA Vakfı-Ağaç Kardeşliği projesi için İyilik Peşinde Koşarak, adımlarıma anlam katacağım. Koşumu desteklersen beni çok mutlu edersin.

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve çocuklar için oluşturacağı Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı’yla erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlamaktadır.

150₺ bağışla Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı oluşturulur ve bir çocuk doğa eğitimi alır.

Eğer Sara Poyraz isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)