Kampanyamın Etkisi
1 çocuk

  • Yardım Projem: Antalya-2022-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek İçin Harekete Geçin!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 1
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 100 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC79618
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC79618

100 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

499.006 /500.000 TL

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili Dostum
Çocuklara kitap okunması, onların gelişimi için çok önemliyken, ülkemizde ihtiyaç sahibi hanelerde yaşayan beş yaş altı çocukların büyük bir kısmının evinde kendisine ait hiç çocuk kitabı bulunmuyor.
Bu yüzden 6 Mart tarihinde Runtalya’da adımlarımı Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın “Okuyan Bir Gelecek” kampanyası için atacağım. AÇEV’in Okuyan Bir Gelecek kampanyasını destekleyerek daha fazla çocuğu kitaplarla buluşturmayı umuyorum.
Proje ile detaylı bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsin.
AÇEV - Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek Kampanya Sayfası
İhtiyaç sahibi hanelerde yaşayan 3-7 yaş arasındaki çocukları nitelikli kitaplar ile buluşturarak dil gelişimlerini desteklemeyi, kendilerini ifade edebilen, olumlu iletişim becerilerine sahip, eleştirel ve yaratıcı bireyler olabilmelerine katkıda bulunmayı hedefleyen Okuyan Bir Gelecek Projesi desteklerimiz sayesinde kitaplara erişimi olmayan çocukların evlerine kitap setleri ulaştıracak.
Toplanan bağışlar sayesinde, evinde kendisine ait çocuk kitabı olmayan binlerce çocuk resimli hikaye kitaplarıyla buluşacak. Çocuklara gönderilecek kitap setinin içinde beş farklı resimli hikâye kitabı, her kitapla birlikte öğrenilebilecek yeni sözcükler ve açıklamaları, çocukların kitaplarla ilgili düşünmelerini destekleyecek sohbet soruları, her kitaba özel hazırlanan evde uygulanabilecek etkinlik ve oyun önerilerinin yanısıra çocuk dergisi, resim defteri, kuru boya, geometrik şekil oyunu, oyun hamuru gibi öğrenmeyi destekleyici materyaller yer alacak. Bu setler ihtiyaç sahibi çocuklara gönderilecek ve çocukların gelişimi ev ortamında ebeveynleri aracılığıyla desteklenecek. Set gönderilen her hane gönüllü AÇEV uzmanları tarafından aranacak ve ebeveynlerle çocuklarının gelişimini desteklemek için neler yapabilecekleri hakkında görüşmeler yapılacak.
Şimdiye kadar evinde hiç çocuk kitabı olmayan çocuklara, kitap setlerinin gönderilmesinde, bir nebze de olsa katkımızın olacağını bilmek bana güç ve motivasyon veriyor.
1 çocuğa kitap seti gönderim maliyeti 200 TL ve ben Runtalya yardımseverlik koşusu ile ** çocuğa ulaşmayı hedefliyorum.
İşte bu noktada yardımını rica ediyorum. Hem bu harika projeye hem de bu amacımda bana destek vermek istersen, aşağıdaki bağlantıya giderek hazırladığım kampanya sayfamdan, kredi kartın ile istediğin miktarda bağış yapabilirsin.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

Okuyan Bir Gelecek kampanyamız ile ihtiyaç sahibi hanelerde yaşayan çocuklara resimli hikaye kitapları, oyun önerileri ve öğrenmeyi destekleyici materyallerden oluşan eğitim setlerini göndereceğiz. Ebeveyn görüşmeleri ile çocuklarının gelişimlerini nasıl destekleyebileceklerini anlatacağız.

Kitaplara erişimi olmayan çocuklara gönderilecek eğitim setinin maliyeti 200 TL.

Eğer Sezin Çevik isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)