• Yardım Projem: Antalya-2016-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 0
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 0 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Koruncuk Kahramanları
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC7870
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC7870

0 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

305.436 /306.771 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Her çocuk gülmeyi ve iyi bir yaşamı hak eder. Çocuklarımızın geleceğe umutla ve ışıldayan gözlerle bakması için koşuyorum. Gökkuşağı renkleri gibi bir hayatları olsun diye koşuyorum. Sadece kan bağımızın olduğu evlatlarımızın yaşam hakkı için değil, tüm evlatlarımız, çocuklarımız için koşuyorum. Onlara her zaman yapacak birşey vardır demek için; fikri hür vicdanı hür bir yarını bırakabilmek için koşuyorum. Her çocuk melektir ama bazı çocuklarımız tek kanatı kırık doğar. Ancak birbirimize sarılarak uçabiliriz demek için, onlara bir nebzede olsa yardımcı olabilmek için koşuyorum. Bir baba olduğum, bir evladım olduğu için kalbimden gelen ses ile koşuyorum. Koşuyorum çünkü bu hayatta herkesin yapabilecek birşeyi olduğuna inandığım için koşuyorum.

Koruncuk

Türkiye’de binlerce çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 12.667 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Barış Tabakoğlu isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)