• Yardım Projem: İstanbul M-2021-KEDV-Salgın Sınır Tanımıyor Dayanışma da Öyle Olmalı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 7
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.150 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC77695
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC77695

1.150 /4.500 TL

Kampanya Hedefim

109.707 /150.000 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Dayanışma Güçlendirir!

Kadınlarımızın hayatın her alanında verdiği emeğin, hak ettiği değer ve saygıyı göreceği güzel günlere duyduğum özlem ve taleple; 7 Kasım 2021 tarihinde 43. İstanbul Maratonu’nda Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ve birlikte çalıştığı kadınlar için iyilik peşinde 15K koşacağım.

KEDV 1986 yılından bu yana, yoksulluk ve eşitsizliklerin var olmadığı güçlü bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla; kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına destek olmak, yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek ve kadınları görünür kılmak için çalışmaktadır. Bu doğrultuda bireysel ve kolektif kapasite geliştirme, kooperatifleşme, ekonomik güçlenme ve afet/göç alanlarında programlar yürütmektedir.

Salgın ve beraberindeki ekonomik kriz kadınların bakım yüklerini arttırdı, işsiz bıraktı, küçük ölçekli işlerini kapatmalarına neden oldu. Kampanya dahilinde yapılan destekler ile, tüm bu olumsuzluklara rağmen hayatı dönüştürmeye devam eden kadınların girişimlerini uzmanlık, eğitim, finansman, ürün/iş geliştirme, pazarlama ile destekleyeceğiz.

Her 1500TL bağış ile 1 kadına üretime devam edebilmesi için eğitim ve teçhizat desteği verilecek. Miktarı farketmeksizin yapacağın her bağışla, tüm zorluklara ragmen yaşamın çarkını döndüren kadınlara çok büyük katkın olacak. Bağış yapamıyor olsan da, kampanyamı yaymamda bana yardımcı olarak farkındalık oluşmasına sebep olabilirsin. Unutma ki, iyilik bulaşıcıdır ve paylaştıkça da çoğalır.

Seni de toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı bu koşumda beni ve birlikte güçleneceğimiz kadınları desteklemeye, bizim yanımızda olmaya çağırıyorum. Birlikte, KEDV’in her yıl dokunduğu kadınların sayısını katlayalım.

"İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?" Mustafa Kemal ATATÜRK

Sevgiler,
Ege

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Salgın ve beraberindeki ekonomik kriz kadınların bakım yüklerini arttırdı, işsiz bıraktı, küçük ölçekli işlerini kapatmalarına neden oldu. Tüm bunlara rağmen hayatı dönüştürmeye devam eden kadınların girişimlerini uzmanlık, eğitim, finansman, ürün/iş geliştirme, pazarlama ile destekleyeceğiz.

Her 1500TL bağış ile 1 kadına üretime devam edebilmesi için eğitim ve teçhizat destekleri verilecek.

Eğer Ege Meriç isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)