• Yardım Projem: İstanbul M-2021-Kanser Savaşçıları Derneği-Saçım Saçın Olsun
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 111
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 15.500 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Mentorler , VAKIFBANK
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC76145
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC76145

15.500 /16.000 TL

Kampanya Hedefim

46.473 /70.000 TL

Kanser Savaşçıları Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili arkadaşlar :)

2015 yılından beri olduğu gibi bu yıl da adımlarımı iyilik peşinde, hiç tanımadığımız insanların hayatlarına birlikte dokunabilmek için atıyorum. Bu koşum benim için ayrıca da bir anlam taşıyacak, neden mi? 2021 Şubat ayından beri saçlarımı Kanser Savaşçıları Derneği'nin "Saçım Saçın Olsun" kampanyası için uzatıyorum ve Aralık ayında da kestirerek kanser tedavisi sürecinde saçlarını kaybetmiş bir Kanser Savaşçı'sına tedavi sürecinde destek olması için bağışlayacağım. Çok uzun zamandır saçlarımı hiç bu kadar uzatmamıştım ve en az 30 cm kestirmem gerektiği için de saçlarımı paylaşacağım arkadaşım için saçıma elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum.

7 Kasımda gerçekleşecek olan N Kolay İstanbul Maratonu'nda koşacağım 15 KM'de de bu güzel projeyi daha çok insana anlatabilmek ve Kanser Savaşçıları Derneği'ne daha çok farkındalık yaratabilmek için kampanyamı oluşturdum :) Kemoterapi ve Radyoterapi süreçlerinde Kanser hastalarının ilk yaşadığı sorunlardan birisi saçlarının dökülmesi oluyor. Bu, sadece tedavi sürecinde gerçekleşen ve geri dönüşü olan bir durum olsa da tanı alan kişileri olumsuz etkileyebiliyor. Kişilerin kendilerini sosyal ortamlarından soyutlamalarına ya da kendilerini etiketlenmiş gibi hissetmeye çalışmalarına yol açabiliyor. Söz konusu kaybın tedavi sürecine de olumsuz açıdan etkileri olabiliyor. Bu yüzden kanser ile mücadelede en büyük ilaçlardan birisi de moral ve motivasyon.

Saç bağışı bir destek olmakla birlikte perukların yapımı ve hastalara ulaştırılması da bir süreç ve maliyet; 1 Kanser Savaşçısının peruk maliyeti 305 TL. Bu zorlu süreci yaşayan Kanser Savaşçılarına 1 peruk ile moral verebilmek ise dünyalara bedel. Benim hedefim ise 50 Kanser Savaşçısına bu süreçte destek olacak peruk maliyetini sizlerin de desteğiyle sağlayabilmek. Kanser Savaşçılarının mücadelelerinden zaferle çıkmaları için yapabileceğimiz desteklerden birine sen de katılmak istersen eğer aşağıda bulunan kampanya linkimden dilediğin kadar az veya çok demeden bağış yapabilirsin. Zorlu yollar birlikte yürüdükçe kısalır. Ben tek başıma ne yapabilirim ki demek yerine, minik de olsa destek olmak bizim elimizde. Eğer bağış yapamazsan dahi kampanyamı çevrenle paylaşarak etkinin artmasına destek olabilirsin.

Tüm destekleriniz ve ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC76145


NOT: Yaptığınız bağışlar arada ben ya da Adım Adım dahil hiçbir aracı olmadan doğrudan Derneğin proje hesaplarına aktarılmaktadır. Tüm kampanyalar ise vakıf ve derneklerin bulunduğu ilin valiliklerine bağlı İl Dernekler Müdürlüğü’nden alınan yardım toplama izni kapsamında gerçekleşmektedir.
Kredi Kartı ile bağış yaparken "İsim ve İletişim bilgilerim kaydedilsin" derseniz ben de kimin bağış yaptığını görebilir ve size teşekkür edebilirim.

Sevgiler,

Tuğçe Buket

Kanser Savaşçıları Derneği

Kemoterapi ve radyoterapi nedeniyle saçlarını kaybeden kanser savaşçılarına, gönüllülerin bağışladığı saçlardan yapılan perukların yapılıp ulaştırılmasını sağlıyoruz.

Bir kanser savaşçısının peruğunun hazırlanması ve ulaştırılması için 305TL gerekmektedir.

Eğer Tuğçe Buket Aydın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)