• Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 1
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 100 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: BORUSAN
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC7442
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC7442

100 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Siyahlarımızı giydik, yürüyüşümüzü yaptık, söylenmesi gereken her şeyi belki fazlasıyla söyledik, yazdık. Artık elimizi taşın altına koyma zamanı…
Toplumsal sorunlarımızı kendi kişisel sorunlarımızdan daha önemsiz göremeyiz, sizin de bu anlayışta olduğunuzdan hiç şüphem yok. Artık biliyoruz ki en ufak bir toplumsal sorun dönüp dolaşıp bir gün bizim hayatımızı da kabusa çevirebilir.
Konuyu fazla uzatıp yaralara tuz basmayacağım. Ülkemizde 1993 yılından bu yana ihtiyaç sahibi insanlarımıza annelik/babalık destek programları yürüten, çocuklarımızın en hızlı öğrendiği ve kişiliklerinin oluştuğu erken yaş dönemini sağlıklı geçirmelerini sağlamak için canını dişine takan bir vakıf var: Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV- www.acev.org). Şimdiye kadar tamamen gönüllü çalışmalar ve bağışlarla yürüttükleri destek programları ve kampanyalarla daha sağlıklı ve mutlu bir topluma hizmet ettiler. Kadınlara okuma yazma öğrettiler, “sen benim babamsın” kampanyası ile babalık rolünün önemini anlattılar, okul öncesi eğitim ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştılar. Zamanınız olunca şu linkten inceleyebilirsiniz http://www.acev.org/ne-yapiyoruz, çok güzel anlatmışlar. Ama tabi ki güvenilir yarınlar için daha yapacak çok iş var.
Desteğiniz hayatını değiştirmek isteyen kadınlara büyük güç verecek!

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Cansu Demir isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)