Kampanyamın Etkisi
1 Desteklenen Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 7
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 315 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC7366
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC7366

315 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

699.718 /699.668 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Biyolojik bağ mı yoksa kendisi için verilen emek midir bir çocuğun hayata tutunmasında, topluma yararlı bir birey haline gelmesinde daha fazla etkili olan?
Ben bu soruya gözüm kapalı "verilen emektir" yanıtını verenlerdenim..Zaten uğruna verlen emek iki canlı arasındaki tüm bağlardan daha güçlüsünü yaratmaz mı zamanla?
Koruncuk ile tanışmam ve çocuklara bakış açılarımızın bu kuruluş ile ne kadar örtüştüğünü farketmem üyesi olduğum JCI Avrasya sayesinde oldu..Farkındalık yaratmak için gerçekleştirdiğimiz paydaşlıktan öteye geçmenin, artık bir adım daha ileri giderek Koruncuklar' a fayda sağlamak için harekete geçmenin zamanı geldi de geçiyor bile..Bu Pazar İstanbul Maratonu' nda bir Koruncuk Kahramanı olarak koşuyorum ve sizleri de yarınlarımızın sağlıklı, bilinçli bireyler olarak aramıza katılışına tüm gücüyle destek veren bu kuruluşa bağışta bulunmaya davet ediyorum. Damlata damlata oluşturacağımız minik göl, Koruncuklar' a şefkat ve destek olarak geri dönecek..Koruncuk Vakfı hakkında daha geniş bilgi edinmek isterseniz web sayfalarına ilişkin link aşağıdaki gibi:

http://www.koruncuk.org/

Çünkü Her Çocuk Anne Sevgisi ile büyümeli!

Koruncuk

Resmi rakamlara göre Türkiye’de en az 30.981 çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 14.398 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer aslı çelikten isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)