• Yardım Projem: İstanbul YM-2021-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 19
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 5.500 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Birsen Sigorta (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC71653
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC71653

5.500 /10.000 TL

Kampanya Hedefim

104.833 /153.096 TL

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Nisan ayı boyunca dünyanın gündeminde olacak otizmin görülme sıklığı günümüzde çok büyük bir hızla artıyor. Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizm tanısı 1985 yılında her 2.500 çocuktan 1’ine konulurken, bugün doğan her 54 çocuktan 1’i otizm riski ile dünyaya gelmektedir.
Erken Tanı ve Yoğun Sürekli Eğitimle, Otizmli Bir Çocuk Yeniden Doğabilir!
Çocuğun çevresi ile yeterli sosyal ilişkiler kuramaması, dil-iletişim alanında belirgin gelişimsel sorunlar göstermesi ve takıntılı davranış biçimlerine sahip olması ile tanımlanan otizmin günümüzde bilinen tek çaresi erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitimdir. Bilimsel araştırmalar, erken tanı ve doğru bir eğitim yöntemi ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde ellisinde otizmin belirtilerinin kontrol altına alınabildiğini, gelişim sağlanabildiğini, hatta bazı otizmli çocukların ergenlik yaşına geldiklerinde diğer arkadaşlarından farkı kalmadığını göstermektedir.
2 Nisan Günü Tüm Dünyada Olduğu Gibi Türkiye’de de Dünya Otizm Farkındalık Günü ile Otizmin Farkındalığı İçin Mavi Işık Yakılacak!
Ben de bu farkındalığın bir parçası olarak sizlerin desteğiyle 4 Nisan Pazar günü 21 KM koşacağım. Tüm güzel destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşamıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun 1 senelik özel eğitim maliyeti 25.516 TL dir. 1 seans eğitim bedeli ise 210 TL’dir

Eğer Volkan Birsen isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)