• Yardım Projem: İstanbul-2015-TOG-Gençler Dünyayı Değiştiriyor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 32
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 7.115 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: BORUSAN ENBW ENERJİ
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC7136
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC7136

7.115 /1 TL

Kampanya Hedefim

188.201 /188.051 TL

Toplum Gönüllüleri Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Arılar da benim çocuklarım. Onların sağlığı, hayatı çocuklarımızın sağlığı, hayatı demek. Arılar hızla hastalanıp koloniler halinde ölüyorlar. Bu hızda ölmeye, hastalanmaya devam ederlerse, bugün soframıza gelen doğal besin kaynaklarının 10 taneden 6sını yitireceğiz, açlıkla karşı karşıya kalacağız.
Canım Toplum Gönüllüsü gençlerim, kurduğumuz Anadolu Arıları projesi dahilinde "Arı Sevgisi" eğitimi alarak Anadolu'nun 30'a yakın yerinde 7 gün 24 saat arılar hakkında farkındalık ve bilinçlendirme için arı gibi çalışıyorlar. İlk okullarda çocuklara arı sevgisi, önemi anlatıyorlar. Üniversitelerde bilgilendirme yapıp kampüslerde arıların sevdiği bitkileri dikiyorlar. Kimi Belediylerle çalışıp ağaçlandırma projelerinde arıların sevdiği ağaçların dikilmesi konusunda büyük yol kat etti. Kimi çiftçilere doğal arıcılık hakkında bilgi veriyor.
Anadolu Arıları Türkiye'ye arı sevgisini ve önemini anlatmak için yola çıkmış İLK ve TEK proje... En büyük hayalimdi bu proje. Arıların sağlığı demek hepimizin sağlığı demek çünkü.. BU yüzden koşuyorum işte.
Dünya'nın en çok çeşitli bitki/çiçek örtüsüne sahip Anadolu'da henüz/hala yaşayan Dünya'nın en sağlıklı arı kolonilerinin sağlıkla yaşamaya devam ederek Dünya'ya sağlık ve hayat vermeye devam edebilmesi için...

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Alınan eğitimler ışığında; her yıl toplumsal değişim ve barış adına 1000’in üzerinde proje hayata geçirilmektedir. Bu eğitimlerle; gençlerin toplumsal sorunların çözümüne yönelik projelerde yer almaları ve özel sektör, sivil toplum kuruluşu, yerel yönetim işbirliği modeli ile birlikte kapasitelerinin arttırılması da hedeflenmektedir.

Bağışlanan her 120 TL, 1 gencin ihtiyaç duyacağı tüm eğitimlerin bedeli olarak projeye aktarılacaktır.

Eğer Yonca Tokbaş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)