Kampanyamın Etkisi
7 Eğitilen Baba

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 18
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.250 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AirTies Running Team
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC7111
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC7111

1.250 /1.250 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sana beni oldukça heyecanlandıran, aynı zamanda Türkiye’deki aile yapısı ile ilgili gerçekleri keşfetmemi sağlayan bir konudan bahsetmek istiyorum. Daha sağlıklı aile ilişkilerini desteklemek amacı ile çalışan Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) beni oldukça etkileyen, belki çok basit ama bazıları için cevaplaması bir o kadar da zor bir sorusu var. “Hayatınızda babanızın size kazandırdığı en önemli şey neydi? Babam olmasaydı, böyle bir özellik de kazanamazdım diyebileceğiniz bir örnek geliyor mu aklınıza?”

Maalesef Türkiye’de bu soruyu bir tebessümle uzun uzun cevaplayabilecek kişi sayısı oldukça az. Çünkü ülkemizde baba olmak, hala toplumun bize yüklediği rolleri devam ettirmek ile eş değer görülüyor. Babaların sadece %28’i çocukları ile oyun oynuyor, %12’si çocuklarının okul hayatı ile ilgileniyor ve sadece %3’ü ev içinde sorumluluk alıyor. Oysa gerçekten baba olmak, çocuklar için ulaşılamaz bir kahramanı oynamaktan çok; onların hayatına girebilmek ve onlara zaman ayırmaktan geçiyor.

Daha mutlu, üreten bir gelecek için baba- çocuk ilişkilerinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini savunan AÇEV, Baba Destek Programı uygulamaları ile bu alanda fark yaratıyor. Babaların eğitimi aile içi şiddet oranlarının düşmesini, kız-oğlan çocuklarına daha eşit fırsat verilmesini ve aile içi demokratik iletişimin güçlenmesini sağlıyor. Babalardaki değişimi izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=xzlMK3VpJWM
Kampanyamın son günleri, unutanlar ve tekrar bağış yapmak isteyenler için ilgili bağlantı aşağıdadır.
Tek tıkla bağış yapabilirsin ve kampanya sayfamı izleyebilirsin.

Desteğiniz için çok teşekkür ederim :)

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Büşra Düşünsel isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)