• Yardım Projem: İstanbul-2015-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 21
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 5.700 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC7085
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC7085

5.700 /4.000 TL

Kampanya Hedefim

618.772 /618.772 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

15 Kasım Pazar günü İstanbul’da Avrasya maratonuna katılacağım ve 10 km koşacağım. Maraton demişken profesyonel bir koşucu olduğumu düşünmeyin lütfen. Neden koşuyorum? Tanıdıklarımın, çevremin katkısıyla Türkiye Omurilik Felçliler Derneği’ne (TOFD) bağış toplamak amacıyla koşacağım. Akülü araba bekleyen, yürüyemeyen, imkanları kısıtlı olan engelli dostlarımızın dışarıya çıkabilmeleri, okula gidebilmeleri, alışveriş yapabilmeleri, bizlerle birlikte hayata karışabilmeleri için. Bunun için de kendilerinin kullanabilecekleri Akülü arabaya ihtiyaçları var. Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL. Bağışının %100’ü doğrudan seçtiğin sivil toplum kuruluşunun hesabına gidecek ve onun tarafından tahsil edilecektir.En son 2010 yılında 1630TL toplayarak katkı verebilmişim. Siz de Omurilik Felçlileri Derneği nin hesap numarasına bağış yaparak, maddi imkanı kısıtlı olan arkadaşlarımıza akülü sandalye alınmasına ve aramızda bulunmalarına katkıda bulunabilirsiniz. Yapacağınız bağışın miktarından çok damlaya damlaya göle dönüşebilmesi önemli. Acaba az olur mu diye düşünmeyin lütfen! Sizlerden ricam beş dakikanızı ayırarak aşağıdaki hesap numarasına gönlünüzden geçen miktarda bir bağışta bulunmanız. Açıklamayı aşağıdaki gibi yapabilirseniz takibi daha kolay olur ve kaç sandalye aldığımızı daha kolay izleyebiliriz. Desteğiniz için şimdiden çok tesekkur ediyorum.

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer Dilber Ulaş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)