• Yardım Projem: İstanbul YM-2021-TİDER-TİDER Etkisiyle Adımların Devleşiyor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 29
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 9.800 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC70826
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC70826

9.800 /9.000 TL

Kampanya Hedefim

26.305 /25.000 TL

Temel İhtiyaç Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhabalar
2021 - İstanbul Yarı Maratonunda, adımlarım TİDER ile birlikte; israfa dur demek ve ülkemizde yoksulluk sınırının altında yaşayan insanlara destek olmak için!
Günümüz şartlarında herkese yetecek kadar gıda üretilmesine rağmen, maalesef dünya üzerinde her gün açlık ve bağlantılı sebeplerle yaklaşık 25 bin kişi hayatını kaybediyor.
2020 BM Raporuna göre ; 690 milyon insan aç, yani dünya nüfusunun yaklaşık % 9’u yeterince beslenemiyor, 3 milyar insan ise sağlıklı besinden yoksun!
Dünyada yoksulluk ve açlık ile mücadele eden insan sayısı ise her geçen gün artıyor. Maalesef ülkemizde de durum çok farklı değil...
2021 BM Raporuna göre; dünyada yılda yaklaşık 1 milyar ton gıda çöpe giderken, Türkiye’de her yıl yaklaşık 7,7 milyon ton gıda çöpe atılıyor. İsraf edilen gıdaların ekonomik ve ekolojik bağlamda yarattığı zarar ise korkunç boyutta…
Açlık ve yoksulluğun bu denli artış gösterdiği bir ortamda, dünya üzerinde üretilen gıdaların üçte birinin israf ediliyor olması ise son derece üzücü ve çözülmesi gereken büyük bir sorun.

Gıda Bankacılığı’nın Türkiye’deki çatı kuruluşu olan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), 35 ilimizde 45 farklı gıda bankası kanalıyla; ihtiyaç sahibi binlerce insanın gıda ve hijyen ürünlerine ulaşmasını sağlamakta, ülkemizde israfın ve yoksulluğun azaltılması amacıyla ciddi çalışmalar yürütmektedir. Ben de bu anlamlı iyilik hareketinin bir parçası olmak adına; TİDER’in ‘’ 1. İstanbul YM-2021-TİDER-TİDER Etkisiyle Adımların Devleşiyor Projesi’’ ne destek olmak için koşacağım. Desteğiniz beni ve ihtiyaç sahibi insanları çok mutlu edecek. Çok teşekkür ederim 🙏🏻💙
Sevgiler
Aytun Nilay Erdağı

Temel İhtiyaç Derneği

İsraftan kurtardığımız ürünlerle, yoksulluk sınırı altında yaşayan ailelerimizin bir yıl boyunca gıda, giyim ve temizlik maddelerinden oluşan temel ihtiyaçlarına ulaşmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Her 80 TL bağış ile bir kişinin bir yıl boyunca temel ihtiyaçlarına ulaşmasına katkı sağlanır

Eğer Aytun Nilay Erdağı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)