Kampanyamın Etkisi
10 Eğitilen Baba

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 25
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.860 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ALCATEL-LUCENT , Alcatel-Lucent
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC7066
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC7066

1.860 /1.850 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Beni az çok sosyal medyadan takip ediyorsundur, bildiğin gibi ben bir atlet değilim ama sıklıkla koşuyorum. Hareketsiz kalmamak adına 2 yıl önce vakit buldukça koşmaya başladım. İlk zamanlarda nefesimi ve nabzımı kontrol edemeyip, 1-2 km sonra yürümek zorunda kaldığımı hatırlıyorum. O zaman 15 km koşan bir arkadaşıma "vay canına, hiç durmadan mı 15 km koştun?" demiştim. Zamanla nefesimi ve adımlarımı kontrol etmeyi öğrendim. Hem fiziksel, hem de zihinsel faydasını gördüm ve motive olup, arkadaşlarımın desteği ile düzenlenen bazı yarışlara katılmaya başladım. Bitiş çizgisinde HIZLA ATAN NABZIM ve zaman zaman BULANAN MİDEM karşısında hedefe ulaşmış olmam sebebiyle salgıladığım ENDORFİN! Kim kazanır sence?
Herhangi bir kürsü derecesi almamış olsam da her seferinde bir önceki Müge'yi geçmeyi hedefliyorum. Bazen başarıyorum, bazen hava çok sıcaktı/soğuktu gibi bahaneler yaratıyorum :)
En önemlisi de sağlığım, özgürlüğüm ve koşabildiğim için şükrediyorum!
15 Kasım 2015, Pazar günü 37. İstanbul Maratonu'nda AÇEV (Anne-Çocuk Eğitim Vakfı)'in "Başka Bir Masal Anlat Baba" kampanyasına destek olmak için iyilik peşinde koşup, adımlarıma anlam katıyorum.
Sadece şikayet etmeyip, değiştirmeye çalışıyorum, adımlarımla çevremdekileri harekete geçirmeye çalışıyorum, farkındalık yaratmak için uğraşıyorum. Tüm Türkiye'de verilen Baba Eğitimlerine benim de bir katkım bulunsun diye önümüzdeki Pazar günü 15 km koşuyorum. Evet, “vay canına, 15 km koşuyorum” :)

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Müge Derviş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)