• Yardım Projem: İstanbul YM-2021-EÇEV-Eğitime Destek Geleceğe Umut
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 105
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 14.600 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Mentorler , VAKIFBANK (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC70097
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC70097

14.600 /14.600 TL

Kampanya Hedefim

30.617 /48.000 TL

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

2015 yılından beri olduğu gibi bu yıl da iyilik peşinde koşuyorum. Bu yılın en büyük farkı ise hayatımın en uzun koşusunu gerçekleştireceğim ve 4 Nisan’da İstanbul Yarı Maratonu’nda 21 KM koşacağım. 2020, Aralık ayında hazırlıklarıma başladım ve şu ana kadar antrenmanlarımda 363 KM koşarak aralıksız devam ettim. En büyük motivasyonum ise yapacağım yardımseverlik koşusu ve sizlerin desteği oldu.
Çocuklara ve gençlere bu dünyada varlıklarını sürdürmeyi öğretmek aynı zamanda toplumun da daha ileriye gitmesine ve gelişmesine destek olmak demektir. Geleceğimizin mirasçısı çocuklar ve gençlere daha iyi bir dünya sunabilmek ve onların da yine bu mirası daha iyi bir şekilde devredebilmesi için eğitimin temel şart olduğuna inanıyorum.

Bu yüzden bu yıl İstanbul Yarı Maratonu’nda hayatımda ilk defa koşacağım ve 21 KM boyunca da adımlarımı çocuklar ve gençlerin eğitimine burs sağlayan Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) için atacağım. 2015 yılından beri farklı STK’lar için iyilik peşinde koşarak öncelikli olarak farkındalık, bunun yanında da finansal kaynak yaratmak için adımlarımı atıyorum ve sizin de desteğinizi istiyorum. Şu ana kadar 6 farklı STK için 8 yardım severlik koşusu yaptım ve bu süreçte çevremdeki sizin gibi harika insanların desteği ile 30.000 TL toplayarak 14 çocuğun hayatında fark yarattık. Bu yıl da yine bu hedefimden vazgeçmiyor ve sizden kıymetli desteğinizi bir kez daha rica ediyorum.

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, çok nüfuslu ve maddi imkânları yetersiz ailelerin çocuklarına ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilikleri sürecinde burs imkânı sağlayarak onların eğitim ve öğretim hayatlarına destek vermektedir. Bununla birlikte çocukların ve gençlerin katılabileceği seminerler, atölyeler, geziler ve eğitimler ile hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerine çok yönlü fayda sağlayacak etkinlikler düzenlemekte ve gelişimlerini takip etmektedir. Yani bursiyerlere yalnızca maddi olarak burs vermeyip onların sosyal ve kişisel gelişimleri için de çalışmaktadır. Özellikle pandemi sürecinde okul ve öğretim ortamından uzak kalan çocuklar için; online olarak masal saatleri, bir örneği bu hafta gerçekleşecek olan lise öğrencileri için meslek tanıtım günleri, üniversite öğrencileri için ise seminerler vererek çok yönlü bir eğitim hayatını sunmaya çalışmaktadır.

EÇEV, bu yıl İstanbul Yarı Maratonu kampanyası kapsamında lise öğrencilerinin eğitimi için projesini oluşturdu. Bir lise öğrencisinin 1 yıllık burs bedeli 2.400 TL’dir. Benim hedefim ise güzel insanların desteği ile 6 öğrencinin eğitim bursuna destek olmak. Eğer siz de az ya da çok demeden (unutmayın ki damlaya damlaya göl olur) destek vermek isterseniz aşağıdaki linkten sadece 3 dakikanızı ayırarak bağışınızı yapabilirsiniz.

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC70097

Yapmış olduğunuz bağış arada hiçbir aracı olmadan (ben ya da Adım Adım) doğrudan STK’nın proje hesaplarına aktarılmaktadır. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa cevaplamak için her zaman bana ulaşabilirsiniz.

Eğitim, çocuğu önce dünyada, sonra da özel çevrelerde varlığını sürdüreceği şartlara hazırlamak demektir. -Wolfgang Van Goethe

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı

EÇEV, ’Eğitime Destek, Geleceğe Umut Projesi’ ile İlköğretim, Lise ve Üniversite öğrencilerine burs verip, bilimsel, eğitsel ve bedensel atölyeler gerçekleştirerek; öğrencilerin zihinsel gelişimlerine katkı sağlamayı ve etkinlik merkezlerinden eğitim desteği almalarını amaçlamaktadır.

Bir lise öğrencisinin bir yıllık burs bedeli 2.400 TL'dir.

Eğer Tuğçe Buket Aydın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)