Kampanyamın Etkisi
14 Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul M-2020-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek !
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 14
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.980 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC69308
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC69308

1.980 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

86.158 /100.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Kitaplar, çocukların dil gelişimini destekler. Bu da çocukların kendini daha iyi ifade edebilen, olumlu iletişim becerilerine sahip, şiddete daha az başvuran, eleştirel, sorgulayıcı ve yaratıcı bireyler olabilmeleri için önemli bir katkıdır. Kitap okunan çocukların okuma başarılarının, kitap okunmayan çocuklara kıyasla daha yüksek olduğu görülmektedir. Bu da okul başarısını ve ilerdeki yaşam becerisini etkilemektedir. Çocuklar okula başladıklarında ortaya çıkan akademik başarı farklılıklarının bir kısmının önüne okuma sayesinde geçilebildiği de görülmüştür. Bunlar “kitap okuma” ile ilgili bilimsel araştırmaların önemli bulguları olmasına rağmen ülkemize baktığımızda maalesef beş-altı yaş çocuklarının %71’inin evinde 3’ten az çocuk kitabı ya da resimli kitap bulunmaktadır. Demek ki ülkemizde erken yaşlardaki çocukların büyük bir çoğunluğunun gelişimleri risk altındadır. Onların yaşamlarına kitap okunmasını ve kitabı sokarak olumsuzlukları olumluya çevirebiliriz.

AÇEV

İhtiyaç sahibi bölgelerde yaşayan 3-7 yaş arası çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için; okuma etkinlikleri düzenleyen, kütüphaneler kuran, ebeveynlerin farkındalığını ve bilgi düzeyini arttıran çalışmalar yapan Okuyan Bir Gelecek Projesini yaygınlaştırmak için yola çıkıyoruz!

Bir çocuğun 10 hafta süren Okuyan Bir Gelecek programindan yararlanma maliyeti 140 TL'dir.

Eğer Serap Erdinç isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)